Oddział przedszkolny

422 SKO w przedszkolu

Dnia 13.10.2010 r. dzieci przedszkolne włączone zostały do Szkolnej Kasy Oszczędności. Z tej okazji zaprezentowały krótki program artystyczny, po wykonaniu którego otrzymały swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe.598 Dzień Pluszowego Misia
“Miś ma w oczach czarne kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

Mis ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,
żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.
Mis ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,
by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić.

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W naszym przedszkolu dzień ten odbył się 28 listopada. Dzieci tego dnia przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi maskotkami – misiami. Misie i ich właściciele świetnie się razem bawili.

618 Dzień Babci i Dziadka

D jak Dziadek, B jak Babcia to dla wnuków inspiracja …
19.01.2012 w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I,II,III zaprezentowały program artystyczny, wręczyły swoim gościom przygotowane wcześniej prezenty oraz zaprosiły do wspólnego poczęstunku.

Oddział Przedszkolny

Klasa I

Klasa II

Klasa III

633 Bal karnawałowy w przedszkolu 14.02.2012


“Dzisiaj w przedszkolu jest wielki bal,
Więc dekorację ma każda z sal.
Już wchodzą pierwsi tanecznym krokiem,
Ewa-księżniczka, Krzyś-Nowy Roczek.
..”
14.02.2012 najmłodsi bawili sie na balu przebierańców. 
Rodzice zadbali o to, aby nikomu w tym dniu nie zabrakło pięknego stroju.
W kieszeniach dzieci przyniosły niespotykane dawki dobrego humoru.
Dzieci tańczyły w rytm muzyki, brały udział w konkursach, a kiedy już opadały z sił szybko wzmacniały się pysznościami przygotowanymi przez mamusie.
Nad całością przebiegu zabawy zadbała wychowawczyni grupy: pani Renata Nowicka.
Pomocnymi elfami były panie: Ilona Kita oraz Maria Wachowska.

685 Konkurs plastyczny”Zdrowy ząbek”
W maju w naszym oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny “Zdrowy ząbek “. Konkurs plastyczny “Zdrowy ząbek” realizowany był we wszystkich przedszkolach na terenie powiatu lublinieckiego. Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża z Radą Młodzieżową Oddziału Rejonowego PCK w Lublińcu przy współudziale Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu i Burmistrza Miasta Lublińca. Głównym celem konkursu było propagowanie profilaktyki chorób jamy ustnej poprzez wykształcenie wśród dzieci nawyków codziennej higieny jamy ustnej.Konkurs skierowany był do dzieci 5 i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli na terenie powiatu.
Konkur odbył się w dwóch etapach: przedszkolnym i rejonowym.
Do etapu przedszkolnego zgłoszono 15 prac.

Wszystkie prace były bardzo ciekawe, jednak zgodnie z regulaminem do kolejnego etapu – rejonowego – zakwalifikowały się 4 prace naszych przedszkolaków.

Gratulujemy !!! 686 Dzień Matki w przedszkolu

Dzień Matki w przedszkolu


Mamo, mamo cóż Ci dam, tylko jedno serce mam …

25. maja 2012 r. w naszym Oddziale Przedszkolnym odbył się Dzień Matki. Dzieci przygotowały piękny program artystyczny dla swoich mam, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wierszyki i podarowały swoim gościom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części oficjalnej dzieci zaprosiły swoje mamy do wspólnej zabawy na przedszkolnym placu zabaw. Wychowawczyni zaproponowała dzieciom zabawy sportowe, zabawy w kole ze śpiewem, indywidualne zabawy na placu zabaw. Spotkanie zakończono poczęstunkiem.
Przedszkolaki dziekuja swoim mamą za przybycie i już zapraszają za rok !

698 Dzień Otwarty w Oddziale Przedszkolnym


W dniu 20. czerwca 2012 roku w Oddziale Przedszkolnym odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od nowego roku szkolnego pójdą do przedszkola. Spotkanie składało się z zajęcia, którego temat brzmiał “Razem bawić się weselej” oraz zabaw na placu przedszkolnym. Wspólne spotkanie z przyszłymi przedszkolakami przebiegło w miłej atmosferze.

824 Dzień Pieczonego Ziemniaka Dzień Pieczonego Ziemniaka

18.10.2012 dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I, II, III bawiły się wspólnie przy ognisku.740 Św. Mikołaj i przedszkolaki

“Mikołaj się zbliża, dzieci się radują …”Jak co roku podczas Kiemraszu Świątecznego do przedszkolaków przybył Św. Mikołaj.
Dzieci na tę okazję przygotowały wiersze i piosenki. Po prezentacji wszyscy zostali obdarowani prezentami.

823 Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu odbył się 22.01.2013 r.825 Bal przebierańców Bal przebierańców “Co się tutaj dzieje, mruczy kot i pies …”

11.02.2013 r. w przedszkolu odbył się coroczny Bal Przebierańców.  W przygotowaniach do balu aktywny udział brały mamy działające w Radzie Rodziców.
833 XV Lubliniecka Wiosna Kulturalna Wiosna Kulturalna
Dnia 13. kwietnia w Lublińcu odbyła się XV Lubliniecka Wiosna Kulturalna

W kategorii “wokaliści przedszkola” brali udział oraz zdobyli wyróżnienia Amelia Kuźniak, Paweł Klyta i Bartłomiej Kita.
Gratulujemy!
834 Konkurs “Moja Skarbonka” Moja Skarbonka
W dniach od 4. do 15. marca 2013 dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie “Moja skarbonka”

Wszystkie skarbonki były bardzo ładne.
Miejsca na podium konkursu zajęli:
I miejsce – Amelia Kuźniak
II miejsce – Kacper Skiba
III miejsce – ex aequo Bartłomiej Kita i Błażej Żuk

868 Dzień plażowicza w przedszkolu Dzień plażowicza w przedszkolu
W piątek, 21. czerwca 2013 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się “Dzień plażowicza”

Dzień był wyjątkowo piękny i upalny. Dla przedszkolaków przygotowano basen, w którym mogły się kąpać. Po kąpieli dzieci opalały się i bawiły w przedszkolnym ogrodzie. Zorganizowano także piknik na świeżym powietrzu, na którym maluchy mogły pałaszować przyniesione wcześniej smakołyki.

869 Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym
24. czerwca 2013 w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci, które od września chcą rozpocząć naukę oraz ich rodziców.

Dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęciu, którego temat brzmiał “Słońce ma dużo pracy”. Po zajęciach rodzice wraz ze swoimi pociechami oglądali całe zaplecze przedszkola, a potem bawili się wspólnie z przedszkolakami na naszym placu zabaw.

870 Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym
W czwartek, 27. czerwca 2013 roku, w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały z tej okazji program artystyczny. Pani dyrektor Ewa Kita wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom i książeczkę. Tym z Was, którzy od września rozpoczynają naukę w klasie I już teraz życzymy powodzenia!

871 Prezentacja o naszym oddziale przedszkolnym Prezentacja o naszym oddziale przedszkolnym
Zapraszamy rodziców przyszłych przedszkolaków do zapoznania się z ofertą naszego oddziału przedszkolnego

W ramach rozwinięcia dnia otwartego w naszej placówce oraz chcąc zachęcić rodziców do zapisania swojego dziecka do oddziału przedszkolnego w Lubszy przygotowaliśmy prezentację, przedstawiającą warunki do nauki i zabawy jakie zapewniamy naszym podopiecznym oraz fotografie z imprez i wydarzeń, które organizujemy lub w których uczestniczymy.
Zapraszamy!

Po kliknięciu na poniższy obrazek otworzy się strona z prezentacją.

881 Rozpoczęcie roku szkolnego i projekt “Razem w przedszkolu” Rozpoczęcie roku szkolnego i projekt “Razem w przedszkolu”

2. września w naszym oddziale przedszkolnym dzieci rozpoczęły kolejny rok szkolny.

W tym roku szkolnym w ramach realizacji projektu „Razem w przedszkolu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty), utworzona została druga grupa przedszkolna dla dzieci trzy- i czteroletnich. W ramach projektu zakupione zostaną także dodatkowe meble, materiały pomocowe i dydaktyczne oraz plac zabaw do przedszkolnego ogrodu, a dzieci uczestniczące w projekcie otrzymają posiłki. Dzieci pięcio- i sześcioletnie uczęszczają do starszej grupy przedszkolnej. Wychowawstwo w grupie młodszej objęła Pani Klaudia Skiba, a w grupie starszej Pani Renata Nowicka.

Życzymy wszystkim przedszkolakom owocnego nowego roku szkolnego!915 Nowy plac zabaw !

 Przedszkolny ogród przeszedł wielkie zmiany 🙂

11. września 2013 r. w godzinach popołudniowych odbyło się wielkie sprzątanie. Chętni rodzice, opiekunowie, nauczyciele,byli i obecni pracownicy Szkoły, a nawet dzieci stawili się z narzędziami do pracy w ogrodzie aby kopać, przesadzać, wywozić, grabić itp. A wszystko to po to, żeby w przedszkolnym ogródku wygospodarować miejsce na nowy plac zabaw, domek, stoliki i krzesełka. 

{mosimage}Przedszkolaki oraz nauczycielki przedszkola wraz z Panią Dyrektor serdecznie dziękują za wszelką okazaną pomoc. Podziękowaniem niech będzie też uśmiech naszych dzieci, które z niecierpliwością czekały na nowy plac zabaw.
  Urządzenia zostały zakupione w ramach projektu “Razem w przedszkolu”.   Otwarcie nowego placu zabaw połączone zostało z sadzeniem roślin cebulowych, które wiosną ozdobią przedszkolny ogródek.   Otwarcie placu zabaw – zdjęcia  908 Dzień Pieczonego Ziemniaka

10.10.2013 r. odbyło się “Sprzątanie Świata” oraz “Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

W pięknym, pogodny i słoneczny październikowy dzień w naszej Szkole i Oddziale Przedszkolnym  odbyło się wielkie sprzątanie terenu szkolnego oraz pieczenie ziemniaków. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych zabawę rozpoczęły od zbierania patyczków. Zebrane patyczki posłużyły do rozpalenia ogniska, w którym pieczono ziemniaczki. Podczas pieczenia nie mogło być mowy o nudzie,  dzieci bawiły się wspólnie. Kulminacyjnym punktem dnia była degustacja upieczonych ziemniaczków. Każdy przedszkolak miał okazję skosztować upieczonych smakołyków, a apetyt po tak wytężonym dniu dopisywał niejednemu przedszkolakowi. 909 Pasowanie na przedszkolaka

14.10.2013 r. odbyło się “Pasowanie na przedszkolaka” 

3,4 latki z grupy “Krasnoludki” wzięły udział w Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udział w akademii był dla najmłodszych nie lada wyzwaniem, w ciszy i skupieni dzieci wytrwały blisko godzinę, aby w nagrodę zostać pasowanymi na przedszkolaka oraz otrzymać pamiątkowy dyplom.

Uśmiech na twarzy dziecka – bezcenny !!!912 Z życia przedszkolaka

Ciekawostki z życia przedszkolaków 

2. września 2013 r. przygodę z przedszkolem rozpoczęły  3,4 – latki uczęszczające do grupy stworzonej w ramach projektu “Razem w przedszkolu”.  W ramach projektu wyposażono salę i ogród przedszkolny w nowe sprzęty i pomoce dydaktyczne. Miniaturowe stoliczki i krzesełka nasunęły nazwę dla grupy maluchów “Krasnoludki”.

Po niepewnych pierwszych krokach w przedszkolu i łzach tęsknoty za rodzicami w oczach małych przedszkolaków, przyszedł czas na radosną zabawę i naukę. Dzieci szybko zaadoptowały się w przedszkolu, a czas w nim spędzany wykorzystują na wspólną zabawę, zdobywanie nowych umiejętności, wiadomości oraz zawieranie przyjaźni. 

“Krasnoludki” pracują w oparciu o program wychowania przedszkolnego “Razem w przedszkolu” wydawnictwa WSiP. Praca z książką przysparza dzieciom wiele radości, przygotowuje do nauki pisania i czytania. Oprócz zajęć z wychowawcą grupy, dzieci uczestniczą w zajęciach języka angielskiego oraz logopedii.  Zaplanowały zostały także zajęcia z rytmiki. Dzieci otrzymują posiłek w postaci obiadu serwowanego przez catering. 

Uśmiech na twarzy przedszkolaka jest bezcenną nagrodą dla wychowawców i  pracowników szkoły.    

938 Wizyta Św. Mikołaja

Mikołaj się zbliża – przedszkolaki się radują !!! 

Co roku podczas Kiermaszu Świątecznego najmłodszych uczniów naszej placówki, a dokładnie Oddziału Przedszkolnego odwiedził Św. Mikołaj. Do wizyty tak zacnego gościa najmłodsi przygotowują się już dużo wcześniej i nim zostaną obdarowani przez Mikołaja prezentami przedstawiają piękny i płynący z dziecięcego serduszka program artystyczny.

Sam moment wywołania przez Mikołaja i odbioru prezentu jest dla każdego przedszkolaka tak długo wyczekiwanym i ogromnym przeżyciem,  że prezenty dzieci w tym roku odbierały w przysłowiowym “locie”.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poznajemy pracę żołnierzy

 Wizyta Żołnierza Jednostki Specjalnej w Lublińcu w Oddziale Przedszkolnym.

W środę, 11. grudnia 2013 r. w naszym Oddziale Przedszkolnym gościliśmy Żołnierza Jednostki Specjalnej w Lublińcu. Podczas wizyty nasz gość opowiedział dzieciom o pracy żołnierzy.  Dzieci zadawały mnóstwo pytań,za które zostały nagrodzone flagą Polski. Duże zainteresowanie wzbudził sprzęt, który mogły zobaczyć, dotknąć, a nawet wypróbować. Rozkładanie namiotu oraz obowiązkowe wejście do niego okazało się świetną zabawą. Oczywiście nie obyło się bez prawdziwej musztry.

Wizyta żołnierza na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Nauczycielki przedszkola wraz z dziećmi serdecznie dziękują za odwiedzenia naszego Oddziału Przedszkolnego, a także za pozostawione upominki i pamiątki. 941 Wigilia w Oddziale Przedszkolnym

Wigilije przeżycia przedszkolaka

20. grudnia w Oddziale Przedszkolnym od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Tak jak w Wigilię spotykamy się całymi rodzinami przy stole, tak i przedszkolacy spotkali się w jednej sali przy stołach aby wspólnie świętować. O poczęstunek w tym dniu zadbały mamy działające w Radzie Rodziców przygotowując poczęstunek dla dzieci z obydwu grup przedszkolnych. Dzieci przełamały się wspólnie opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne. Był też czas na wspólną zabawę i śpiewanie kolęd. Jako że nasz Oddział Przedszkolny należy do Szkoły dlatego dzieci wzięły także udział w szkolnym kolędowaniu na sali gimnastycznej. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała jeszcze słodka niespodzianka pod choinką. 

Z uśmiechem na ustach dzieci rozeszły się do swoich domów, aby tam razem ze swoimi rodzinami przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt

Więcej zdjęć 

  Przedszkolaki w SKO
Do Szkolnej Kasy Oszczędności wstąpili nowi członkowie!

Otrzymali oni książeczki, na których złożyli swoje oszczędności. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny.

988 “Kraina Lodu” i Jasna Góra
Przedszkolaki wybrały się na film oraz na Jasną Górę
W styczniu dzieci z przedszkola oraz klas I i II pojechały do Cinema City na film “Kraina Lodu”. Po seansie zwiedziły Jasną Górę, gdzie zobaczyły piękne choinki, które konkurowały o miano najpiękniejszej, a które zostały wykonane m.in. przez częstochowskie przedszkola.

989 Bal przebierańców
Jak co roku w karnawale najmłodsi bawili się na balu!
W styczniu w naszym oddziale przedszkolnym odbył się bal przebierańców. Dzieci świetnie się bawiły, uczestniczyły w konkursach i tańcach. Czekał na nie także słodki poczęstunek.

990 Konkurs “Moja Skarbonka”
Kolejny raz w ramach działalności w SKO dzieci z przedszkola uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszą  i najbardziej pomysłową skarbonkę.
W konkursie brały udział dzieci z obu grup przedszkolnych. Przedszkolaki bardzo poważnie przystąpiły do konkursu i z pomocą rodziców wykonały piękne prace. Zgromadziliśmy 24 skarbonki, wszystkie były bardzo ładne, a wybór okazał się bardzo ciężki.

Komisja w składzie: Renata Nowicka, Klaudia Skiba i Brygida Walczak przyznały:
I miejsce – Tobiasz Michalik
II miejsce – Lena Skrobek
III miejsce – Jakub Kita

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

1012 “Drzewko Przyjaźni” przedszkolaków
Przedszkolaki wykonały na swoich zajęciach “Drzewko Przyjaźni” z Bankiem Spółdzielczym.
Jest to kolejne zadanie wykonane w ramach ich działalności w SKO.

1014 W przedszkolnym ogródku

Przedszkolny kącik przyrodniczy wzbogacił się o roślinki zasiane przez najmłodszych.

Kącik przyrodniczy w przedszkolnym ogrodzie został założony już na początku roku szkolnego. W doniczkach przedszkolaki zasadziły rośliny cebulowe. Już od wczesnych dni wiosny możemy obserwować jak roślinki te rosną i rozkwitają.

Wraz z przyjściem wiosny dzieci wzbogaciły swój kącik przyrodniczy o roślinki zasiane w doniczkach. W tym celu przygotowane zostały specjalne wesołe doniczki, wykonane z pojemników po obiadkach. Przedszkolaczki przygotowały ziemię w doniczkach oraz posiały roślinki. Aby ułatwić nam rozpoznanie roślinek oraz obserwować, które z nich rosną szybko, a które potrzebują więcej czasu doniczki zostały oznaczone.  Codziennie dbamy o nasze roślinki, obserwujemy jak rosną i podlewamy, kiedy zajdzie taka potrzeba.1015 Poznajemy pracę fryzjerki

Wizyta w Studio Fryzur K.G. przybliżył przedszkolakom pracę fryzjerki. 

12. marca 2014 r. dwie grupy przedszkolne wybrały się na spacer do Studia Fryzur K.G. którego właścicielem jest p. Katarzyny Węzik. Obecna w tym dniu pracownica opowiedziała dzieciom o pracy fryzjerki, pokazała narzędzia potrzebne do pracy, zaprezentowała także np. jak się myje głowę w salonie,  jak czesać włosy,  czy też jak można koloryzować włosy.  

Dzieci z zaciekawieniem słuchały prezentacji. Przedszkolaki za wizytę podziękowały kwiatkiem, zaś właścicielka p. Katarzyna Węzik przygotowała dla gości słodkie upominki, za które maluchy serdecznie dziękują.   1022 Wycieczka do Muzeum Chleba

28. kwietnia 2014 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie oraz Parku Miejskiego w Świerklańcu. 

W wyjeździe udział wzięły dzieci z dwóch grup przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Chleba w Radzionkowie. Muzeum Chleba to piękne miejsce, gdzie najważniejszy jest szacunek do chleba oraz do siebie nawzajem.

Na początku dzieci oglądały bajkę pt.: “Historia jednego bochenka”, następnie udaliśmy się na zwiedzanie muzeum, w którym zgromadzono niezliczone ilości eksponatów związanych z życiem naszych dziadków i pradziadków. Kolejnym punktem programu było samodzielne przygotowanie bułeczek, które po upieczeniu uczestnicy wycieczki skonsumowali. Uczniowie wysłuchali jeszcze prelekcji o szacunku do chleba oraz do siebie nawzajem.  

Kolejnym punktem zwiedzania było zwiedzanie “starej szkoły” – części muzeum przygotowanej na wzór dawnych klas szkolnych. Dzieci miały okazję zasiąść do starych ławek szkolnych, a nawet pisać po ówczesnych tabliczkach rysikiem. Wielkie wrażenie wywarło na dzieciach opowiadanie prowadzącej na temat dawnych kar cielesnych i rygoru panującego w szkole i klasie. Po spożyciu posiłku udaliśmy się w dalszą podróż do Parku Miejskiego w Świerklańcu, aby tam zwiedzić sam park i Mini Zoo znajdujące się na jego terenie.

Wycieczka dała dzieciom dużo nowych doświadczeń i mimo zmęczenia, dużo radości i uśmiechu na twarzach.1039 Zapraszamy na “Drzwi otwarte” w Oddziale Przedszkolnym
Zachęcamy do dołączenia do nas!

Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte rodziców oraz wszystkie dzieci urodzone w latach 2010-2011, które od września chcą rozpocząć przygodę z nauką i zabawą w naszym Oddziale Przedszkolnym. Rozpoczynamy we wtorek, 24. czerwca 2014 roku o godz. 10.30.
1040 Wycieczka do Lublińca

11.06.2014 r. dwie grupy przedszkolaków oraz klasy I i II wyjechały na wycieczkę do Lublińca.

W upalny czerwcowy dzień grupa 27 przedszkolaków i 15 uczniów klas I i II,  udała się na wycieczkę do Lublińca. Pierwszym punktem programu była wizyta w MDK gdzie Teatr Dzieci i Młodzieży “Duduś” przedstawił “W Tajemniczej Krainie Krasnali” czyli ” Baśń Muzyczną z prezentami – rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu szczerbolu, złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku miodojadku”. Podczas przedstawienia aktorzy zaproponowali dzieciom “konkursy wesołe, zabawy szałowe, gry odlotowe i worek prezentów do losowania”.

 Po przedstawieniu wycieczkowicze udali się do Państwowej Straży Pożarnej. Wizytę w straży rozpoczęto od spożycia drugiego śniadanie, a po śniadaniu zawodowi strażacy przeprowadzili dla grupy prezentacje stanowisk pracy oraz wyposażenia strażackiego. Samochody strażackie, sprzęt w nich ukryty, czy pomieszczenia straży i kryjące się w nich sprzęty bardzo zaciekawiły wszystkich.   Dzieci dowiedziały się np. kto wysyła strażaków do akcji, w jaki sposób odnaleźć strażaka, który znalazł się w niebezpieczeństwie,   kto pierze mundury bojowe czy dba o porządek na stanowiskach pracy.

 Wizyta w straży była bardzo pouczająca, może w przyszłości nasi mali uczniowie będą nieść pomoc innym.1047 “Dzień Otwarty” w Oddziale Przedszkolnym

W ostatnim tygodniu zajęć do naszego przedszkola zaprosiliśmy naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami i opiekunami.

Dzień Otwarty odbył się 24. czerwca 2014 r. i rozpoczął się od zajęć w grupie młodszej pt.” Przyszły wakacje” . Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach, bardzo aktywne były nawet przyszłe przedszkolaki.  Po zajęciach przyszedł czas na obowiązkową zabawę, rodzice zaś w tym czasie mogli zwiedzić przedszkole oraz obserwować zajęcia w grupie starszej, gdzie dzieci pracują już w większym skupieniu. Po skończonych zajęciach wszyscy razem udali się do przedszkolnego ogródka aby poznać się lepiej i wspólnie pobawić. 

Dzień Otwarty w Oddziale Przedszkolnym służy zaprzyjaźnieniu przyszłych przedszkolaków z placówką, z wychowawczyniami, z kolegami i koleżankami. Pomaga rodzicom w podjęciu decyzji o zapisaniu dziecka do placówki. Rodzice mają okazję zobaczyć przedszkole “od środka” ponieważ, na co dzień w trosce o czystość i bezpieczeństwo nie wchodzą do sal przedszkolnych. 1048 Zakończenie Roku Szkolnego w Oddziale Przedszkolnym

W piątek 27.06.2014 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wierszem i piosenką pożegnały się z przedszkolem.

W swoim programie artystycznym przedszkolaki zatańczyły, zaśpiewały i wyrecytowały wiersze po to, aby z rąk P. Dyrektor Ewy Kita odebrać zasłużoną nagrodę za swoje całoroczne zaangażowanie – dyplom oraz książeczkę.
Z przedszkolem pożegnało się 8 dzieci – to nasi przyszli pierwszoklasiści, pozostałe dzieci “awansowały” do grupy starszaków, troje dzielnych maluchów postanowiło w przyszłym roku pomagać Pani wychowawczyni w oswajaniu z przedszkolem nowych dzieci. 

W tym ostatnim wspólnym dniu oprócz radości z nadchodzących wakacji, pojawiły się także łzy smutku z powodu rozstania się z przedszkolem czy dotychczasową wychowawczynią.   Na szczęście od września będziemy się spotykać w naszej placówce, a dla dzieci uczących się już w szkole drzwi naszego przedszkola są zawsze szeroko otwarte.

Życzmy udanych i bezpiecznych wakacji !!! 1062 Tropiciele już w przedszkolu 🙂 Tropiciele już w przedszkolu 🙂

Nową przygodę czas zacząć. 

Na początku września do przedszkola zawitały dzieci zapisane do dwóch grup przedszkolnych. Grupa maluszków , do której zostało zapisanych 11 dzieci, oraz grupa starsza, licząca 18 dzieci. Wychowawczyniami grup są podobnie jak w roku poprzednim mgr Klaudia Skiba oraz Renata Nowicka.  Nauczycielki od początku starają się zapewnić przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i zabawy, zarówno dla przedszkolaków uczęszczającym wcześniej do przedszkolu, jak i tym, którzy do przedszkola przyszli po raz pierwszy. 

Pierwsze dni września dzieci spędziły na zapoznaniu się z Paniami pracującymi w przedszkolu, na zapoznaniu z koleżankami i kolegami. Dzieci poznały pomieszczenia przedszkola,  otoczenia wokół przedszkola. Ważnym punktem co roku jest ustalenie wspólnych zasad  wzajemnego szacunku i bezpieczeństwa oraz opracowanie Kodeksu Przedszkolaka.

Dzieci korzystają z ogródka przedszkolnego, gdzie podczas swobodnej zabawy integrują się ze sobą. 1063 Dzień pieczonego ziemniaka Dzień pieczonego ziemniaka

Sprzątanie świata i Dzień pieczonego ziemniaka  

We wrześniu, jak co roku w naszej placówce odbyło się sprzątanie świata. Przedszkolaczki, podobnie jak ich starsi koledzy do przedszkola przybyli zaopatrzeni w rękawiczki, worki, grabie. Celem sprzątania dla najmłodszych było wygrabienie z liści ogródka przedszkolnego, i choć pracy było dużo, to przedszkolaki spisały się na medal. 

Po uprzątnięciu i spakowaniu liści do worków, przyszedł czas na atrakcje. Jako, że w dniu tym zaplanowano także pieczenie ziemniaka, nie mogło obyć się bez rozpalenia ogniska, pieczenia wspomnianych ziemniaków i wspólnych zabaw.  Całość zakończono piknikiem w przedszkolnym ogrodzie, ziemniaczki w tym roku wyszły pyszne, dzieci z wielkim apetytem zajadały się nimi. 1064 Witaminowe szaszłyki Witaminowe szaszłyki

Czwarty tydzień zajęć w przedszkolu upłynął pod znakiem “Owoce”.

 25. września dzieci z młodszej grupy wykonały własnoręcznie owocowe szaszłyki. Dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce pokrojone na kawałki oraz patyczki do szaszłyków. Samodzielnie i zachowaniem zasad bezpieczeństwa nadziewały swoje owoce na patyczki, po czym z wielkim smakiem zajadały się nimi. Dzieci obiecały także przygotować z pozostałych owoców już w domu szaszłyki dla swoich najbliższych. 

Smacznego

 1103 Pasowanie na przedszkolaka Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka – ważna sprawa  🙂

Nowy rok szkolny przyniósł coroczne zmiany – nowe dzieci w grupie przedszkolnej. W grupie maluchów 11 dzieci – 3 i 4 letnich podjęło przygodę z naszym przedszkolem. Po oswojeniu się z otoczeniem i życiem w przedszkolu odbyło się ślubowanie. Zajęcia rozpoczęły się od opracowania “Kodeksu przedszkolaka”  oraz dokładnym jego omówieniu. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po której przyszedł czas na wypicie soku owocowego. Wypicie soku miało symbolizować  prawdziwego przedszkolaka, który nie boi się nowych wyzwań. Dzieci otrzymały także na pamiątkę ślubowania drobne upominki.1084 Poznajemy różne zawody – Kominiarz Poznajemy różne zawody – Kominiarz

Razem z cyklem “Tropiciele” w przedszkolu poznajemy różne zawody.

5. listopada br. naszą placówkę odwiedził kominiarz. Dzieci miały okazję poznać strój oraz narzędzia potrzebne kominiarzom do pracy. Nasz gość opowiedział o trudnej i niebezpiecznej pracy kominiarza, zdradził po co kominiarzowi lusterko – jak się okazało wcale nie do przeglądania czy jest brudny, ale do zaglądania do komina. Dowiedzieliśmy się także kto może nosić cylinder kominiarski, a kto tylko toczek, który skrywa się pod cylindrem, czy też ile guzików liczy strój kominiarski.  Kominiarz zaprezentował dzieciom zapałkę wytwarzająca dym, służy ona do badania drożności kominów czy kanałów wentylacyjnych.  1083 Przedszkolaki zwiedzają Muzeum Przedszkolaki zwiedzają Muzeum

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w podziemiach naszej placówki, okazała się świetną lekcją historii dla najmłodszych.

Maluchy i starszaki miały okazję zwiedzić Muzeum wraz ze swoimi wychowawczyniami. Celem wycieczki było poznanie, jak żyli, jakich sprzętów używali nasi przodkowie. W rolę przewodnika wcieliła się wychowawczyni grupy starszaków – Renata Nowicka, która pięknie opowiadała dzieciom o zgromadzonych eksponatach. Dzieci zwiedzanie rozpoczęły od oglądnięcia wystawy starych zdjęć związanych z Lubszą, kolejnym punktem była wystawa numizmatyczna. Najwięcej czasu dzieci spędziły w sali, w której zgromadzone zostały różne dawne przedmioty, dzieci większość przedmiotów potrafiły rozpoznać, wrażenie jednak wywarły np.: stare sposoby prania ubrań, sposób mycia się w miednicy. Dzieci z chęcią zasiadły do starych szkolnych ławek.

Lekcja w naszym szkolnym Muzeum miała kilka celów, przygotowała dzieci do wizyty w muzeach, gdzie należy zachowywać się z zasadami kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, zachęciło do wizyt w innych muzeach. Zwiedzanie Muzeum umożliwiło dzieciom poznanie historii swojego regionu, jego kultury i osobliwości. 

Więcej zdjęć http://picasaweb.google.com/110075172570609594223/16Listopada2014

 1100 Dzień Pluszowego Misia

Co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka – Pluszowy Miś. Historia Pluszowego Misia sięga aż roku 1902, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie, Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta.  Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotkę pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.  (źr.  www.miastodzieci.pl)

Nasze przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Każdy przedstawił swojego misia, opowiedział jego historię -czyli w jaki sposób dziecko weszło w posiadanie pluszaka. Dzieci wysłuchały także historii Pluszowego Misia, rozwiązywały zagadki związane ze świętem misia, bawiły się tańcząc z przytulanką, a na koniec spróbowały swoich sił w namalowaniu swojego misia. Pomocne w malowaniu okazało się wysłuchanie rysowanego wierszyka “Miś”. 1102 Wigilijne spotkania Wigilijne spotkania

Świeć, gwiazdeczko mała świeć, do Jezusa prowadź mnie. 

Co roku, tuż przed świętami, spotykamy się aby w świątecznej atmosferze zasiąść do świątecznego stołu, kolędować oraz składać sobie życzenia. Najmłodsi zasiedli do wspólnego stołu w przedszkolu, uczniowie szkoły zaś w swoich klasach. Po klasowym świętowaniu przyszedł czas na kolędowanie z całą społecznością szkoły. Przedszkolaki przygotowały na ta okazję dwa utwory: “Świeć gwiazdeczko’ oraz “Przybieżeli do Betlejem” , starsi zaśpiewali utwory przygotowane na lekcjach muzyki. W ich repertuarze pojawiły się utwory w różnych językach: niemieckim, angielskim, suahili oraz w języku polskim. Na koniec przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem, oraz składanie życzeń.  Na najmłodszych w przedszkolu czekały jeszcze drobne upominki świąteczne, uczniowie klas IV-VI obdarowali się nawzajem prezentami świątecznymi.1105 Nowe przyrządy do zabawy

Nowe urządzenie do zabawy 😉

Przedszkolny ogród to miejsce, gdzie przedszkolaki bardzo lubią spędzać czas. Oprócz przyrządów, które zamontowano już w poprzednim roku szkolnym, w naszym ogródku pojawiły się elementy wzorowane na siłowniach zewnętrznych – kierownice. Urządzenie te zostało wykonane przez ojca jednego z przedszkolaków – właściciela warsztatu samochodowego – Pana Andrzeja Klyta. Nowa zabawka oprócz tego że służy do zabawy, pozwala dzieciom na ćwiczenie górnych partii mięśniowych. 

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami bardzo dziękują za sfinansowanie, przygotowanie oraz zainstalowanie urządzeń w przedszkolnym ogrodzie.1119 Bal przebierańców

 16. lutego 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany Bal Przebierańców.  

Tańce, konkursy oraz pyszne jedzenie przygotowane przez mamy to stałe elementy corocznej zabawy.  

Spacer z Marzanną  to tradycja w przedszkolu.

Przedszkolaki przygotowały swoja kukłę na zajęciach w dniu poprzedzającym obchody Pierwszego Dnia Wiosny. 20.03.2015 r. po akademii, podczas której dzieci zaśpiewały wiosenną piosenkę, razem z kolegami i koleżankami z klas I-III dzieci udały się na spacer ulicami naszej miejscowości. Choć marzanna symbolizuje odchodzącą zimę, dzieciom ciężko było rozstać się z przygotowaną przez nich kukłą. 

Po powrocie przedszkolaki zasadziły kwiatki przy wjeździe do szkoły i przedszkola.