Archiwalne artykuły splubsza.eu
SP Lubsza

Oddział przedszkolny 2013


Dzień Babci i Dziadka

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu odbył się 22.01.2013 r.Opublikowany 2013-01-28 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 823


Bal przebierańców

"Co się tutaj dzieje, mruczy kot i pies ..."

11.02.2013 r. w przedszkolu odbył się coroczny Bal Przebierańców.  W przygotowaniach do balu aktywny udział brały mamy działające w Radzie Rodziców.
Opublikowany 2013-02-18 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 825


XV Lubliniecka Wiosna Kulturalna


Dnia 13. kwietnia w Lublińcu odbyła się XV Lubliniecka Wiosna Kulturalna


W kategorii "wokaliści przedszkola" brali udział oraz zdobyli wyróżnienia Amelia Kuźniak, Paweł Klyta i Bartłomiej Kita.
Gratulujemy!


Opublikowany 2013-04-17 21:02:19 Id autora=96 Id wpisu = 833


Konkurs "Moja Skarbonka"


W dniach od 4. do 15. marca 2013 dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie "Moja skarbonka"Wszystkie skarbonki były bardzo ładne.
Miejsca na podium konkursu zajęli:
I miejsce - Amelia Kuźniak
II miejsce - Kacper Skiba
III miejsce - ex aequo Bartłomiej Kita i Błażej ŻukOpublikowany 2013-04-17 21:28:22 Id autora=96 Id wpisu = 834


Dzień plażowicza w przedszkolu


W piątek, 21. czerwca 2013 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się "Dzień plażowicza"

Dzień był wyjątkowo piękny i upalny. Dla przedszkolaków przygotowano basen, w którym mogły się kąpać. Po kąpieli dzieci opalały się i bawiły w przedszkolnym ogrodzie. Zorganizowano także piknik na świeżym powietrzu, na którym maluchy mogły pałaszować przyniesione wcześniej smakołyki.Opublikowany 2013-06-27 22:59:22 Id autora=96 Id wpisu = 868


Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym


24. czerwca 2013 w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci, które od września chcą rozpocząć naukę oraz ich rodziców.

Dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęciu, którego temat brzmiał "Słońce ma dużo pracy". Po zajęciach rodzice wraz ze swoimi pociechami oglądali całe zaplecze przedszkola, a potem bawili się wspólnie z przedszkolakami na naszym placu zabaw.Opublikowany 2013-06-27 23:14:11 Id autora=96 Id wpisu = 869


Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym


W czwartek, 27. czerwca 2013 roku, w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały z tej okazji program artystyczny. Pani dyrektor Ewa Kita wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom i książeczkę. Tym z Was, którzy od września rozpoczynają naukę w klasie I już teraz życzymy powodzenia!Opublikowany 2013-06-27 23:23:14 Id autora=96 Id wpisu = 870


Prezentacja o naszym oddziale przedszkolnym


Zapraszamy rodziców przyszłych przedszkolaków do zapoznania się z ofertą naszego oddziału przedszkolnego

W ramach rozwinięcia dnia otwartego w naszej placówce oraz chcąc zachęcić rodziców do zapisania swojego dziecka do oddziału przedszkolnego w Lubszy przygotowaliśmy prezentację, przedstawiającą warunki do nauki i zabawy jakie zapewniamy naszym podopiecznym oraz fotografie z imprez i wydarzeń, które organizujemy lub w których uczestniczymy.
Zapraszamy!

Po kliknięciu na poniższy obrazek otworzy się strona z prezentacją.
Opublikowany 2013-06-28 00:23:30 Id autora=96 Id wpisu = 871


Rozpoczęcie roku szkolnego i projekt "Razem w przedszkolu"


2. września w naszym oddziale przedszkolnym dzieci rozpoczęły kolejny rok szkolny.W tym roku szkolnym w ramach realizacji projektu „Razem w przedszkolu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty), utworzona została druga grupa przedszkolna dla dzieci trzy- i czteroletnich. W ramach projektu zakupione zostaną także dodatkowe meble, materiały pomocowe i dydaktyczne oraz plac zabaw do przedszkolnego ogrodu, a dzieci uczestniczące w projekcie otrzymają posiłki. Dzieci pięcio- i sześcioletnie uczęszczają do starszej grupy przedszkolnej. Wychowawstwo w grupie młodszej objęła Pani Klaudia Skiba, a w grupie starszej Pani Renata Nowicka.

Życzymy wszystkim przedszkolakom owocnego nowego roku szkolnego!

Opublikowany 2013-09-04 20:48:39 Id autora=96 Id wpisu = 881


Dzień Pieczonego Ziemniaka

 

10.10.2013 r. odbyło się "Sprzątanie Świata" oraz "Dzień Pieczonego Ziemniaka".

W pięknym, pogodny i słoneczny październikowy dzień w naszej Szkole i Oddziale Przedszkolnym  odbyło się wielkie sprzątanie terenu szkolnego oraz pieczenie ziemniaków. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych zabawę rozpoczęły od zbierania patyczków. Zebrane patyczki posłużyły do rozpalenia ogniska, w którym pieczono ziemniaczki. Podczas pieczenia nie mogło być mowy o nudzie,  dzieci bawiły się wspólnie. Kulminacyjnym punktem dnia była degustacja upieczonych ziemniaczków. Każdy przedszkolak miał okazję skosztować upieczonych smakołyków, a apetyt po tak wytężonym dniu dopisywał niejednemu przedszkolakowi. 

 

 Opublikowany 2013-10-11 22:16:41 Id autora=75 Id wpisu = 908


Pasowanie na przedszkolaka

14.10.2013 r. odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka" 

3,4 latki z grupy "Krasnoludki" wzięły udział w Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udział w akademii był dla najmłodszych nie lada wyzwaniem, w ciszy i skupieni dzieci wytrwały blisko godzinę, aby w nagrodę zostać pasowanymi na przedszkolaka oraz otrzymać pamiątkowy dyplom.

Uśmiech na twarzy dziecka - bezcenny !!!

 Opublikowany 2013-10-15 23:09:22 Id autora=75 Id wpisu = 909


Z życia przedszkolaka

Ciekawostki z życia przedszkolaków 

2. września 2013 r. przygodę z przedszkolem rozpoczęły  3,4 - latki uczęszczające do grupy stworzonej w ramach projektu "Razem w przedszkolu".  W ramach projektu wyposażono salę i ogród przedszkolny w nowe sprzęty i pomoce dydaktyczne. Miniaturowe stoliczki i krzesełka nasunęły nazwę dla grupy maluchów "Krasnoludki".

Po niepewnych pierwszych krokach w przedszkolu i łzach tęsknoty za rodzicami w oczach małych przedszkolaków, przyszedł czas na radosną zabawę i naukę. Dzieci szybko zaadoptowały się w przedszkolu, a czas w nim spędzany wykorzystują na wspólną zabawę, zdobywanie nowych umiejętności, wiadomości oraz zawieranie przyjaźni. 

"Krasnoludki" pracują w oparciu o program wychowania przedszkolnego "Razem w przedszkolu" wydawnictwa WSiP. Praca z książką przysparza dzieciom wiele radości, przygotowuje do nauki pisania i czytania. Oprócz zajęć z wychowawcą grupy, dzieci uczestniczą w zajęciach języka angielskiego oraz logopedii.  Zaplanowały zostały także zajęcia z rytmiki. Dzieci otrzymują posiłek w postaci obiadu serwowanego przez catering. 

Uśmiech na twarzy przedszkolaka jest bezcenną nagrodą dla wychowawców i  pracowników szkoły.    

 

{mosimage}Opublikowany 2013-11-02 10:05:23 Id autora=75 Id wpisu = 912


Nowy plac zabaw !

 Przedszkolny ogród przeszedł wielkie zmiany :)

11. września 2013 r. w godzinach popołudniowych odbyło się wielkie sprzątanie. Chętni rodzice, opiekunowie, nauczyciele,byli i obecni pracownicy Szkoły, a nawet dzieci stawili się z narzędziami do pracy w ogrodzie aby kopać, przesadzać, wywozić, grabić itp. A wszystko to po to, żeby w przedszkolnym ogródku wygospodarować miejsce na nowy plac zabaw, domek, stoliki i krzesełka. 

{mosimage}

 

 

Przedszkolaki oraz nauczycielki przedszkola wraz z Panią Dyrektor serdecznie dziękują za wszelką okazaną pomoc. Podziękowaniem niech będzie też uśmiech naszych dzieci, które z niecierpliwością czekały na nowy plac zabaw.

 
 
Urządzenia zostały zakupione w ramach projektu "Razem w przedszkolu".
 
 
 Otwarcie nowego placu zabaw połączone zostało z sadzeniem roślin cebulowych, które wiosną ozdobią przedszkolny ogródek.
 
 
 
Otwarcie placu zabaw - zdjęcia
 
 


Opublikowany 2013-11-03 09:29:45 Id autora=75 Id wpisu = 915


Wizyta Św. Mikołaja

Mikołaj się zbliża - przedszkolaki się radują !!! 

Co roku podczas Kiermaszu Świątecznego najmłodszych uczniów naszej placówki, a dokładnie Oddziału Przedszkolnego odwiedził Św. Mikołaj. Do wizyty tak zacnego gościa najmłodsi przygotowują się już dużo wcześniej i nim zostaną obdarowani przez Mikołaja prezentami przedstawiają piękny i płynący z dziecięcego serduszka program artystyczny.

Sam moment wywołania przez Mikołaja i odbioru prezentu jest dla każdego przedszkolaka tak długo wyczekiwanym i ogromnym przeżyciem,  że prezenty dzieci w tym roku odbierały w przysłowiowym "locie".

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://plus.google.com/110075172570609594223/posts/2KyKaA5pKTN

 Opublikowany 2013-12-10 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 938


Poznajemy pracę żołnierzy

 Wizyta Żołnierza Jednostki Specjalnej w Lublińcu w Oddziale Przedszkolnym.

W środę, 11. grudnia 2013 r. w naszym Oddziale Przedszkolnym gościliśmy Żołnierza Jednostki Specjalnej w Lublińcu. Podczas wizyty nasz gość opowiedział dzieciom o pracy żołnierzy.  Dzieci zadawały mnóstwo pytań,za które zostały nagrodzone flagą Polski. Duże zainteresowanie wzbudził sprzęt, który mogły zobaczyć, dotknąć, a nawet wypróbować. Rozkładanie namiotu oraz obowiązkowe wejście do niego okazało się świetną zabawą. Oczywiście nie obyło się bez prawdziwej musztry.

Wizyta żołnierza na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Nauczycielki przedszkola wraz z dziećmi serdecznie dziękują za odwiedzenia naszego Oddziału Przedszkolnego, a także za pozostawione upominki i pamiątki. 

 

 
Opublikowany 2013-12-16 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 939


Wigilia w Oddziale Przedszkolnym

Wigilije przeżycia przedszkolaka

20. grudnia w Oddziale Przedszkolnym od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Tak jak w Wigilię spotykamy się całymi rodzinami przy stole, tak i przedszkolacy spotkali się w jednej sali przy stołach aby wspólnie świętować. O poczęstunek w tym dniu zadbały mamy działające w Radzie Rodziców przygotowując poczęstunek dla dzieci z obydwu grup przedszkolnych. Dzieci przełamały się wspólnie opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne. Był też czas na wspólną zabawę i śpiewanie kolęd. Jako że nasz Oddział Przedszkolny należy do Szkoły dlatego dzieci wzięły także udział w szkolnym kolędowaniu na sali gimnastycznej. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała jeszcze słodka niespodzianka pod choinką. 

Z uśmiechem na ustach dzieci rozeszły się do swoich domów, aby tam razem ze swoimi rodzinami przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wesołych Świąt

 

 

Więcej zdjęć 

 

 http://plus.google.com/photos/110075172570609594223/albums/5964021486505104017Opublikowany 2013-12-23 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 941


© 2019 SP Lubsza - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy - Poland