Archiwalne artykuły splubsza.eu

SP Lubsza

Oddział przedszkolny 2014


Przedszkolaki w SKO


Do Szkolnej Kasy Oszczędności wstąpili nowi członkowie!


Otrzymali oni książeczki, na których złożyli swoje oszczędności. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny.Opublikowany 2014-03-18 18:25:01 Id autora=96 Id wpisu = 987


"Kraina Lodu" i Jasna Góra


Przedszkolaki wybrały się na film oraz na Jasną Górę
W styczniu dzieci z przedszkola oraz klas I i II pojechały do Cinema City na film "Kraina Lodu". Po seansie zwiedziły Jasną Górę, gdzie zobaczyły piękne choinki, które konkurowały o miano najpiękniejszej, a które zostały wykonane m.in. przez częstochowskie przedszkola.Opublikowany 2014-03-18 18:41:17 Id autora=96 Id wpisu = 988


Bal przebierańców


Jak co roku w karnawale najmłodsi bawili się na balu!
W styczniu w naszym oddziale przedszkolnym odbył się bal przebierańców. Dzieci świetnie się bawiły, uczestniczyły w konkursach i tańcach. Czekał na nie także słodki poczęstunek.Opublikowany 2014-03-18 19:00:01 Id autora=96 Id wpisu = 989


Konkurs "Moja Skarbonka"


Kolejny raz w ramach działalności w SKO dzieci z przedszkola uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszą  i najbardziej pomysłową skarbonkę.
W konkursie brały udział dzieci z obu grup przedszkolnych. Przedszkolaki bardzo poważnie przystąpiły do konkursu i z pomocą rodziców wykonały piękne prace. Zgromadziliśmy 24 skarbonki, wszystkie były bardzo ładne, a wybór okazał się bardzo ciężki.
Komisja w składzie: Renata Nowicka, Klaudia Skiba i Brygida Walczak przyznały:
I miejsce - Tobiasz Michalik
II miejsce - Lena Skrobek
III miejsce - Jakub Kita

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
Opublikowany 2014-03-18 19:08:48 Id autora=96 Id wpisu = 990


"Drzewko Przyjaźni" przedszkolaków


Przedszkolaki wykonały na swoich zajęciach "Drzewko Przyjaźni" z Bankiem Spółdzielczym.
Jest to kolejne zadanie wykonane w ramach ich działalności w SKO.Opublikowany 2014-04-08 20:03:48 Id autora=96 Id wpisu = 1012


W przedszkolnym ogródku

Przedszkolny kącik przyrodniczy wzbogacił się o roślinki zasiane przez najmłodszych.

Kącik przyrodniczy w przedszkolnym ogrodzie został założony już na początku roku szkolnego. W doniczkach przedszkolaki zasadziły rośliny cebulowe. Już od wczesnych dni wiosny możemy obserwować jak roślinki te rosną i rozkwitają.

Wraz z przyjściem wiosny dzieci wzbogaciły swój kącik przyrodniczy o roślinki zasiane w doniczkach. W tym celu przygotowane zostały specjalne wesołe doniczki, wykonane z pojemników po obiadkach. Przedszkolaczki przygotowały ziemię w doniczkach oraz posiały roślinki. Aby ułatwić nam rozpoznanie roślinek oraz obserwować, które z nich rosną szybko, a które potrzebują więcej czasu doniczki zostały oznaczone.  Codziennie dbamy o nasze roślinki, obserwujemy jak rosną i podlewamy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Opublikowany 2014-04-13 13:32:34 Id autora=75 Id wpisu = 1014


Poznajemy pracę fryzjerki

Wizyta w Studio Fryzur K.G. przybliżył przedszkolakom pracę fryzjerki. 

12. marca 2014 r. dwie grupy przedszkolne wybrały się na spacer do Studia Fryzur K.G. którego właścicielem jest p. Katarzyny Węzik. Obecna w tym dniu pracownica opowiedziała dzieciom o pracy fryzjerki, pokazała narzędzia potrzebne do pracy, zaprezentowała także np. jak się myje głowę w salonie,  jak czesać włosy,  czy też jak można koloryzować włosy.  

Dzieci z zaciekawieniem słuchały prezentacji. Przedszkolaki za wizytę podziękowały kwiatkiem, zaś właścicielka p. Katarzyna Węzik przygotowała dla gości słodkie upominki, za które maluchy serdecznie dziękują.   

 

 

 Opublikowany 2014-04-13 14:23:45 Id autora=75 Id wpisu = 1015


Wycieczka do Muzeum Chleba

 

28. kwietnia 2014 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie oraz Parku Miejskiego w Świerklańcu. 

W wyjeździe udział wzięły dzieci z dwóch grup przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Chleba w Radzionkowie. Muzeum Chleba to piękne miejsce, gdzie najważniejszy jest szacunek do chleba oraz do siebie nawzajem.

Na początku dzieci oglądały bajkę pt.: "Historia jednego bochenka", następnie udaliśmy się na zwiedzanie muzeum, w którym zgromadzono niezliczone ilości eksponatów związanych z życiem naszych dziadków i pradziadków. Kolejnym punktem programu było samodzielne przygotowanie bułeczek, które po upieczeniu uczestnicy wycieczki skonsumowali. Uczniowie wysłuchali jeszcze prelekcji o szacunku do chleba oraz do siebie nawzajem.  

Kolejnym punktem zwiedzania było zwiedzanie "starej szkoły" - części muzeum przygotowanej na wzór dawnych klas szkolnych. Dzieci miały okazję zasiąść do starych ławek szkolnych, a nawet pisać po ówczesnych tabliczkach rysikiem. Wielkie wrażenie wywarło na dzieciach opowiadanie prowadzącej na temat dawnych kar cielesnych i rygoru panującego w szkole i klasie. Po spożyciu posiłku udaliśmy się w dalszą podróż do Parku Miejskiego w Świerklańcu, aby tam zwiedzić sam park i Mini Zoo znajdujące się na jego terenie.

Wycieczka dała dzieciom dużo nowych doświadczeń i mimo zmęczenia, dużo radości i uśmiechu na twarzach.

 

 Opublikowany 2014-05-01 13:35:24 Id autora=75 Id wpisu = 1022


Zapraszamy na "Drzwi otwarte" w Oddziale Przedszkolnym


Zachęcamy do dołączenia do nas!

Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte rodziców oraz wszystkie dzieci urodzone w latach 2010-2011, które od września chcą rozpocząć przygodę z nauką i zabawą w naszym Oddziale Przedszkolnym. Rozpoczynamy we wtorek, 24. czerwca 2014 roku o godz. 10.30.


Opublikowany 2014-06-19 13:21:12 Id autora=96 Id wpisu = 1039


Wycieczka do Lublińca

11.06.2014 r. dwie grupy przedszkolaków oraz klasy I i II wyjechały na wycieczkę do Lublińca.

W upalny czerwcowy dzień grupa 27 przedszkolaków i 15 uczniów klas I i II,  udała się na wycieczkę do Lublińca. Pierwszym punktem programu była wizyta w MDK gdzie Teatr Dzieci i Młodzieży "Duduś" przedstawił "W Tajemniczej Krainie Krasnali" czyli " Baśń Muzyczną z prezentami - rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu szczerbolu, złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku miodojadku". Podczas przedstawienia aktorzy zaproponowali dzieciom "konkursy wesołe, zabawy szałowe, gry odlotowe i worek prezentów do losowania".

 Po przedstawieniu wycieczkowicze udali się do Państwowej Straży Pożarnej. Wizytę w straży rozpoczęto od spożycia drugiego śniadanie, a po śniadaniu zawodowi strażacy przeprowadzili dla grupy prezentacje stanowisk pracy oraz wyposażenia strażackiego. Samochody strażackie, sprzęt w nich ukryty, czy pomieszczenia straży i kryjące się w nich sprzęty bardzo zaciekawiły wszystkich.   Dzieci dowiedziały się np. kto wysyła strażaków do akcji, w jaki sposób odnaleźć strażaka, który znalazł się w niebezpieczeństwie,   kto pierze mundury bojowe czy dba o porządek na stanowiskach pracy.

 Wizyta w straży była bardzo pouczająca, może w przyszłości nasi mali uczniowie będą nieść pomoc innym.

 

 

 
Opublikowany 2014-06-21 18:56:22 Id autora=75 Id wpisu = 1040


"Dzień Otwarty" w Oddziale Przedszkolnym

W ostatnim tygodniu zajęć do naszego przedszkola zaprosiliśmy naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami i opiekunami.

Dzień Otwarty odbył się 24. czerwca 2014 r. i rozpoczął się od zajęć w grupie młodszej pt." Przyszły wakacje" . Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach, bardzo aktywne były nawet przyszłe przedszkolaki.  Po zajęciach przyszedł czas na obowiązkową zabawę, rodzice zaś w tym czasie mogli zwiedzić przedszkole oraz obserwować zajęcia w grupie starszej, gdzie dzieci pracują już w większym skupieniu. Po skończonych zajęciach wszyscy razem udali się do przedszkolnego ogródka aby poznać się lepiej i wspólnie pobawić. 

Dzień Otwarty w Oddziale Przedszkolnym służy zaprzyjaźnieniu przyszłych przedszkolaków z placówką, z wychowawczyniami, z kolegami i koleżankami. Pomaga rodzicom w podjęciu decyzji o zapisaniu dziecka do placówki. Rodzice mają okazję zobaczyć przedszkole "od środka" ponieważ, na co dzień w trosce o czystość i bezpieczeństwo nie wchodzą do sal przedszkolnych. 

 Opublikowany 2014-06-25 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1047


Zakończenie Roku Szkolnego w Oddziale Przedszkolnym

W piątek 27.06.2014 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wierszem i piosenką pożegnały się z przedszkolem.

W swoim programie artystycznym przedszkolaki zatańczyły, zaśpiewały i wyrecytowały wiersze po to, aby z rąk P. Dyrektor Ewy Kita odebrać zasłużoną nagrodę za swoje całoroczne zaangażowanie - dyplom oraz książeczkę.
Z przedszkolem pożegnało się 8 dzieci - to nasi przyszli pierwszoklasiści, pozostałe dzieci "awansowały" do grupy starszaków, troje dzielnych maluchów postanowiło w przyszłym roku pomagać Pani wychowawczyni w oswajaniu z przedszkolem nowych dzieci. 

W tym ostatnim wspólnym dniu oprócz radości z nadchodzących wakacji, pojawiły się także łzy smutku z powodu rozstania się z przedszkolem czy dotychczasową wychowawczynią.   Na szczęście od września będziemy się spotykać w naszej placówce, a dla dzieci uczących się już w szkole drzwi naszego przedszkola są zawsze szeroko otwarte.

  

Życzmy udanych i bezpiecznych wakacji !!! Opublikowany 2014-06-27 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1048


Tropiciele już w przedszkolu :)

Nową przygodę czas zacząć. 

Na początku września do przedszkola zawitały dzieci zapisane do dwóch grup przedszkolnych. Grupa maluszków , do której zostało zapisanych 11 dzieci, oraz grupa starsza, licząca 18 dzieci. Wychowawczyniami grup są podobnie jak w roku poprzednim mgr Klaudia Skiba oraz Renata Nowicka.  Nauczycielki od początku starają się zapewnić przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i zabawy, zarówno dla przedszkolaków uczęszczającym wcześniej do przedszkolu, jak i tym, którzy do przedszkola przyszli po raz pierwszy. 

 

Pierwsze dni września dzieci spędziły na zapoznaniu się z Paniami pracującymi w przedszkolu, na zapoznaniu z koleżankami i kolegami. Dzieci poznały pomieszczenia przedszkola,  otoczenia wokół przedszkola. Ważnym punktem co roku jest ustalenie wspólnych zasad  wzajemnego szacunku i bezpieczeństwa oraz opracowanie Kodeksu Przedszkolaka.

Dzieci korzystają z ogródka przedszkolnego, gdzie podczas swobodnej zabawy integrują się ze sobą. 

 

  Opublikowany 2014-09-08 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1062


Dzień pieczonego ziemniaka

Sprzątanie świata i Dzień pieczonego ziemniaka  

We wrześniu, jak co roku w naszej placówce odbyło się sprzątanie świata. Przedszkolaczki, podobnie jak ich starsi koledzy do przedszkola przybyli zaopatrzeni w rękawiczki, worki, grabie. Celem sprzątania dla najmłodszych było wygrabienie z liści ogródka przedszkolnego, i choć pracy było dużo, to przedszkolaki spisały się na medal. 

Po uprzątnięciu i spakowaniu liści do worków, przyszedł czas na atrakcje. Jako, że w dniu tym zaplanowano także pieczenie ziemniaka, nie mogło obyć się bez rozpalenia ogniska, pieczenia wspomnianych ziemniaków i wspólnych zabaw.  Całość zakończono piknikiem w przedszkolnym ogrodzie, ziemniaczki w tym roku wyszły pyszne, dzieci z wielkim apetytem zajadały się nimi. 

 

  

 

 Opublikowany 2014-09-22 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1063


Witaminowe szaszłyki

Czwarty tydzień zajęć w przedszkolu upłynął pod znakiem "Owoce".

 25. września dzieci z młodszej grupy wykonały własnoręcznie owocowe szaszłyki. Dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce pokrojone na kawałki oraz patyczki do szaszłyków. Samodzielnie i zachowaniem zasad bezpieczeństwa nadziewały swoje owoce na patyczki, po czym z wielkim smakiem zajadały się nimi. Dzieci obiecały także przygotować z pozostałych owoców już w domu szaszłyki dla swoich najbliższych. 

 

  

 

 

Smacznego  Opublikowany 2014-09-29 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1064


Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka - ważna sprawa  :)

Nowy rok szkolny przyniósł coroczne zmiany - nowe dzieci w grupie przedszkolnej. W grupie maluchów 11 dzieci - 3 i 4 letnich podjęło przygodę z naszym przedszkolem. Po oswojeniu się z otoczeniem i życiem w przedszkolu odbyło się ślubowanie. Zajęcia rozpoczęły się od opracowania "Kodeksu przedszkolaka"  oraz dokładnym jego omówieniu. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po której przyszedł czas na wypicie soku owocowego. Wypicie soku miało symbolizować  prawdziwego przedszkolaka, który nie boi się nowych wyzwań. Dzieci otrzymały także na pamiątkę ślubowania drobne upominki.

 

 Opublikowany 2014-10-06 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1103


Poznajemy różne zawody - Kominiarz

Razem z cyklem "Tropiciele" w przedszkolu poznajemy różne zawody.

5. listopada br. naszą placówkę odwiedził kominiarz. Dzieci miały okazję poznać strój oraz narzędzia potrzebne kominiarzom do pracy. Nasz gość opowiedział o trudnej i niebezpiecznej pracy kominiarza, zdradził po co kominiarzowi lusterko - jak się okazało wcale nie do przeglądania czy jest brudny, ale do zaglądania do komina. Dowiedzieliśmy się także kto może nosić cylinder kominiarski, a kto tylko toczek, który skrywa się pod cylindrem, czy też ile guzików liczy strój kominiarski.  Kominiarz zaprezentował dzieciom zapałkę wytwarzająca dym, służy ona do badania drożności kominów czy kanałów wentylacyjnych.  

 Opublikowany 2014-11-16 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1084


Przedszkolaki zwiedzają Muzeum

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w podziemiach naszej placówki, okazała się świetną lekcją historii dla najmłodszych.

 

Maluchy i starszaki miały okazję zwiedzić Muzeum wraz ze swoimi wychowawczyniami. Celem wycieczki było poznanie, jak żyli, jakich sprzętów używali nasi przodkowie. W rolę przewodnika wcieliła się wychowawczyni grupy starszaków - Renata Nowicka, która pięknie opowiadała dzieciom o zgromadzonych eksponatach. Dzieci zwiedzanie rozpoczęły od oglądnięcia wystawy starych zdjęć związanych z Lubszą, kolejnym punktem była wystawa numizmatyczna. Najwięcej czasu dzieci spędziły w sali, w której zgromadzone zostały różne dawne przedmioty, dzieci większość przedmiotów potrafiły rozpoznać, wrażenie jednak wywarły np.: stare sposoby prania ubrań, sposób mycia się w miednicy. Dzieci z chęcią zasiadły do starych szkolnych ławek.

Lekcja w naszym szkolnym Muzeum miała kilka celów, przygotowała dzieci do wizyty w muzeach, gdzie należy zachowywać się z zasadami kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, zachęciło do wizyt w innych muzeach. Zwiedzanie Muzeum umożliwiło dzieciom poznanie historii swojego regionu, jego kultury i osobliwości

 

 

Więcej zdjęć http://picasaweb.google.com/110075172570609594223/16Listopada2014  Opublikowany 2014-11-16 12:24:14 Id autora=75 Id wpisu = 1083


Dzień Pluszowego Misia

Co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka - Pluszowy Miś. Historia Pluszowego Misia sięga aż roku 1902, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie, Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta.  Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotkę pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.  (źr.  www.miastodzieci.pl)

 

Nasze przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Każdy przedstawił swojego misia, opowiedział jego historię -czyli w jaki sposób dziecko weszło w posiadanie pluszaka. Dzieci wysłuchały także historii Pluszowego Misia, rozwiązywały zagadki związane ze świętem misia, bawiły się tańcząc z przytulanką, a na koniec spróbowały swoich sił w namalowaniu swojego misia. Pomocne w malowaniu okazało się wysłuchanie rysowanego wierszyka "Miś". 

 

 

 

 Opublikowany 2014-11-28 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 1100


Wigilijne spotkania

Świeć, gwiazdeczko mała świeć, do Jezusa prowadź mnie. 

Co roku, tuż przed świętami, spotykamy się aby w świątecznej atmosferze zasiąść do świątecznego stołu, kolędować oraz składać sobie życzenia. Najmłodsi zasiedli do wspólnego stołu w przedszkolu, uczniowie szkoły zaś w swoich klasach. Po klasowym świętowaniu przyszedł czas na kolędowanie z całą społecznością szkoły. Przedszkolaki przygotowały na ta okazję dwa utwory: "Świeć gwiazdeczko' oraz "Przybieżeli do Betlejem" , starsi zaśpiewali utwory przygotowane na lekcjach muzyki. W ich repertuarze pojawiły się utwory w różnych językach: niemieckim, angielskim, suahili oraz w języku polskim. Na koniec przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem, oraz składanie życzeń.  Na najmłodszych w przedszkolu czekały jeszcze drobne upominki świąteczne, uczniowie klas IV-VI obdarowali się nawzajem prezentami świątecznymi.

 

 Opublikowany 2014-12-29 10:00:40 Id autora=75 Id wpisu = 1102


Nowe przyrządy do zabawy

 

Nowe urządzenie do zabawy ;)

Przedszkolny ogród to miejsce, gdzie przedszkolaki bardzo lubią spędzać czas. Oprócz przyrządów, które zamontowano już w poprzednim roku szkolnym, w naszym ogródku pojawiły się elementy wzorowane na siłowniach zewnętrznych - kierownice. Urządzenie te zostało wykonane przez ojca jednego z przedszkolaków - właściciela warsztatu samochodowego - Pana Andrzeja Klyta. Nowa zabawka oprócz tego że służy do zabawy, pozwala dzieciom na ćwiczenie górnych partii mięśniowych. 

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami bardzo dziękują za sfinansowanie, przygotowanie oraz zainstalowanie urządzeń w przedszkolnym ogrodzie.

 

 Opublikowany 2014-12-29 12:27:45 Id autora=75 Id wpisu = 1105


© 2019 SP Lubsza - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy - Poland