Archiwalne artykuły - splubsza.eu


Wydarzenia szkolne 2010


Wigilia w szkole 2009


SZKOLNA   WIGILIA  2009

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyła się wspólna wigilia dla uczniów,nauczycieli i pracowników. Występy dzieci i wystrój sali gimnastycznej wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Uroczystość rozpoczęła się występem uczniów z kółka teatralnego, w czasie którego dzieci zaprezentowały symbole świąt i opowiedziały o bożonarodzeniowych tradycjach. Następnie każda klasa zaśpiewała wybraną kolędę. Można było także posłuchać pięknych wierszy o świątecznej tematyce w wykonaniu uczennic z klasy V. Po wspólnym kolędowaniu nastapił czas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. W tym dniu zostały także wręczone nagrody za udział w szkolnych konkursach.Opublikowany 2010-01-22 09:16:48 Id autora=66 Id wpisu = 301


Pasowanie na czytalnika i Dzień Patrona


26 marca 2010  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie czytelniczej pt.: " Światowy dzień książki dla dzieci", podczas której uczniowie kl. I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość poświęcona była H. CH. Andersenowi.  Uczniowie kl. IV przedstawili przygotowaną  na kółku teatralnym  inscenizację o życiu i twórczości tego wielkiego bajkopisarza.  
W dniu dzisiejszym warto także wspomnieć jeszcze jedną ważną dla nas postać, Józefa Lompę, patrona naszej szkoły, który podobnie jak Andersen był pisarzem i wielkim miłośnikiem książek. 29 marca obchodzimy rocznicę śmierci patrona naszej szkoły  i z tej okazji uczniowie kl. IV przygotowali krótki występ.
Opublikowany 2010-03-29 08:51:09 Id autora=66 Id wpisu = 353


Dzień Turecki

Dzień Turecki

Piątego mają 2010 w naszej szkole odbył się Dzień Turecki, podczas którego uczniowie poznali wiele ciekawostek o kulturze i życiu w Turcji.


Przedstawicielki Samorządu Szkolnego wraz z klasą czwartą przybliżyły wszystkim osobę Mustafy Kemala Atatürka - ojca narodu tureckiego oraz zasady Islamu. Nauczyciele, którzy odwiedzili szkołę partnerską w Turcji w ramach programu Comenius „Uczymy się przez całe życie", opowiedzieli o tamtejszych uczniach, pedagogach, a także o szkolnictwie tego kraju. Wszystkim podobał się występ uczennic z klasy czwartej, które zatańczyły taniec w rytm melodii tureckiej. Na koniec spotkania odświeżyliśmy sobie dłonie wodą kolońską o zapachu cytrynowym, jak to mają w zwyczaju Turcy i poczęstowaliśmy się chałwą - popularnym smakołykiem z Anatolii.


Obraz

Opublikowany 2010-05-08 22:52:12 Id autora=74 Id wpisu = 386


Pomoc dla powodzian

    Włączając się w ogólnopolską akcję pomocy zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę darów i pieniędzy dla powodzian. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Dzieci przynosiły środki czystości, słodycze, ubrania, wrzucały pieniądze do skarbonki. Nasze dary przekazaliśmy do gimnazjum w Psarach skąd zostaną przewiezione do najbardziej potrzebujących.


Opublikowany 2010-06-17 07:29:18 Id autora=91 Id wpisu = 402


Sprzątanie świata

SPRZĄTANIE ŚWIATA


„Sprzątanie świata to nazwa międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.
Tegoroczna edycja akcji w naszej szkole została przeprowadzona 17 września 2010r. i przebiegała pod hasłem „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady.”
Uczniowie szkoły grabili, zamiatali, zbierali i segregowali śmieci, najmłodsi  sadzili cebulki kwiatowe. Akcja przebiegała sprawnie, wszyscy pilnie pracowali, a efekt akcji to wysprzątany teren szkoły i okolicy – w tym lubszecki deptak  i prawie 30 worków odpadów. Akcja „Sprzątania świata” zachęca wszystkich do codziennego dbania o środowisko, a przeprowadzanie akcji w szkołach jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

 Opublikowany 2010-09-21 20:54:54 Id autora=75 Id wpisu = 416


Święto Niepodległości

Z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się krótki apel, podczas którego uczniowie kl. VI (kierunkiem p. Elżbiety Oleksik) przypomnieli zgromadzonym wydarzenia sprzed lat. Akademia miała niezwykle podniosły charakter, a nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania z dumą i powagą śpiewając hymn państwowy. W czasie uroczystości  mieliśmy także okazję wysłuchać innych pieśni patriotycznycznych oraz wierszy o tematyce narodowo-wyzwoleńczej.

Opublikowany 2010-11-12 11:34:58 Id autora=66 Id wpisu = 432


Dzień Chłopaka 2010

  Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy, organizują im ciekawe zabawy i konkursy. W naszej szkole dziewczyny z samorządu szkolnego zorganizowały konkurs na Mistera 2010, wszyscy nasi panowie bardzo się starali aby wyglądać przepięknie i jak najlepiej się zaprezentować. Po ogłoszeniu wyników odbył się muzyczny koncert życzeń i oczywiście jednym z najważniejszych punktów tego dnia było słuchanie muzyki na każdej przerwie.Dzień Chłopaka w szkole naprawdę był bardzo udany.
 W każdej klasie naszej szkoły odbyły się spotkania, na których dziewczyny składały życzenia swoim kolegom. Samorząd uczniowski pocztą pantoflową dowiedział się, że chłopcy otrzymywali także bardzo śmieszne prezenciki, takie jak:  pampersy , slipy „bokserki”. Wszyscy bawili się znakomicie i oczywiście już planują następną  imprezę. 
 


Opublikowany 2010-11-12 17:08:09 Id autora=85 Id wpisu = 435


Udział w kamapnii pt. "Ratujmy każdego - Rok pieszego - Kolejny rok"


      
       Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w imprezie skierowanej do dzieci i młodzieży województwa Śląskiego w ramach Kampanii pn. " Ratujmy każdego - Rok Pieszego - Kolejny krok" która odbyła się dnia 09.12.2010 roku w hali widowiskowo-sportowej "Spodek" w Katowicach. Wykonano plakat propagujący używanie elementów odblaskowych wpływających na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Program imprezy:
 - pokaz "Moda na odblaski" - teledysk "Sznupek"
 - występ Rafała Tito - tancerza z programu You can dance
 - Wesoła Ferajna Berniego (teatrzyk)
 - Pan JAPA

                                                               


Opublikowany 2010-12-16 17:50:22 Id autora=91 Id wpisu = 451


Akcja charytatywna "Dzieci Dzieciom"

       Dnia 12.12.2010 roku zorganizowano  w naszej szkole akcję charytatywną pt: "Dzieci Dzieciom" w czasie której zebrano 336.05 zł. Środki uzyskane z akcji zostaną przeznaczone na paczki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej miejscowości.


                            


Opublikowany 2010-12-16 18:30:09 Id autora=91 Id wpisu = 452


Kiermasz 2010

„W świątecznym nastroju”

        Kiermasz świąteczny na stałe już zagościł w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Lubszy. W  tym roku kiermasz odbył się 12 grudnia.
W przygotowanie imprezy, jak co roku, zaangażowali się wszyscy nauczyciele, przy ogromnym wsparciu i pomocy rodziców. 

      W niepowtarzalnej  świątecznej atmosferze, w gronie znajomych, sąsiadów i rodziny, pobyt w naszej szkole dostarczył gościom wielu niezapomnianych wrażeń. Program kiermaszu był bogaty i zróżnicowany – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tradycja przeplatała się z nowoczesnością. Zaproszeni goście mogli obejrzeć tradycyjne jasełka i powitać św. Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami, jak i zobaczyć nowoczesny taniec w wykonaniu uczniów z kółka tanecznego oraz  kolędować  z wykorzystaniem programu karaoke. W tym dniu udostępniono gościom pracownię informatyczną, gdzie odbywały się pokazy multimedialne, a wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z działalnością szkoły, przeglądając  stare i nowe kroniki.  W szkole działała kawiarenka, w której można było kupić swojskie domowe wypieki, ale i posmakować  takich specjałów jak pizza, frytki czy czekolada na gorąco. Dużym powodzeniem cieszyła się również kiełbasa z grilla. To szkolne święto było okazją do zaprezentowania szerokiej gamy  talentów, na stoiskach można było  nabyć m.in. ręcznie wykonane  kartki świąteczne, wieńce adwentowe, kwiaty z bibuły, makaronowe świeczki, malowane bombki oraz wiele innych ozdób i stroików. Dużą atrakcją była wystawa prac  wykonanych haftem krzyżykowym przez  panią D. Osadnik. Zainteresowane osoby mogły w tym dniu skorzystać z porad kosmetyczki, najmłodszym zaś proponowano makijaż artystyczny, można było także zakupić biżuterię, którą prezentowały i wykonywały absolwentki naszej szkoły. 
Na kiermasz przygotowano również konkurs z nagrodami oraz stoisko z tanią książką.
     Świąteczna atmosfera sprzyjała  przeprowadzeniu  akcji charytatywnej  „ Dzieci dzieciom”, której celem było pozyskanie  środków na pomoc dla najuboższych uczniów. Akcja zakończyła się powodzeniem, gdyż darczyńcy okazali się bardzo hojni.
      Przygotowanie kiermaszu wymagało wiele wysiłku i ogromu pracy, przede wszystkim ze strony rodziców, którzy zawsze chętnie angażują się w działania szkoły, za co  składamy im serdeczne podziękowania.Opublikowany 2010-12-27 12:27:09 Id autora=66 Id wpisu = 453


© 2019 SP Lubsza - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy - Poland