Archiwalne artykuły - splubsza.eu


Wydarzenia szkolne 2011


Konkurs wiedzy o patronie

W tym roku z okazji  Dnia Patrona Szkoły został przeprowadzony konkurs wiedzy o Józefie Lompie. Konkurs, pod hasłem „ Wiem wszystko o patronie mojej szkoły”, przygotowała i przeprowadziła pani Dorota Nowak. Konkurs odbył się 3 marca 2011 r. i brało w nim udział 9 uczniów z klas IV –VI. Uczniowie musieli  wykazać  się wiedzą na temat życia i twórczości  tego wspaniałego nauczyciela, publicysty, poety i etnografa, jakim był Józef Lompa.

W konkursie zwyciężyła Agata Franczyk – uczennica kl. VI.

Trójka laureatów otrzymała cenne nagrody w postaci albumów książkowych.

WYNIKI KONKURSU:

1.       Agata Franczyk

2.       Magda Drozdz

3.       Ewelina Kucharska

4.       Miriam Rauchut, Kinga Szczegielniak

5.       Anita Kapica

6.       Patrycja Kamińska

7.       Karolina Oleksik, Magdalena Klyta

8.       Piotr Wojaczek

9.       Adam NowakOpublikowany 2011-03-06 15:41:19 Id autora=66 Id wpisu = 467


Spotkanie opłatkowe

Jak co roku w ten piękny świąteczny czas uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zawitali do salki przy kościele św. Jakuba, aby podzielić się opłatkiem z osobami starszymi i samotnymi. Pogoda nie dopisała frekwencji, gdyż za oknem szalała zima, a drogi były oblodzone. Wielu starszym osobom aura uniemożliwiła przybycie na spotkanie opłatkowe.

 

Dopisali licznie włodarze naszej gminy w osobie Burmistrza- Alojza Czchowskiego, Radnych wsi Lubsza p. Klyta, p. Golaś, pani sołtys Marii Opiełka oraz księdza Proboszcza Lucjana Kolorz. Na spotkanie opłatkowe nauczyciele i uczniowie przygotowali bogaty repertuar muzyczny Świąt Bożego Narodzenia. Nauczyciele tj. Joanna Klyta oraz Klaudia Skiba czuwały, aby wszystko odbyło się w miłej rodzinnej atmosferze. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubszy: Marek Bogacki, Daria Calak, Szymon Czapla, Piotr Franczyk, Patryk Golasz, Dominika Jamka, Weronika Klyta, Amadeusz Mikuliński, Bartosz Morawiec, Jakub Nawrat, Jakub Opiełka, Jakub Skorupa, Natalia Trela, Łukasz Wojaczek, Kinga Skiba, Dominika Nowak, Martyna Kamieńska, Anita Kapica, Paulina Mzyk, Natalia Lech, Paulina Unverricht, Julia Chrzanowska, Katarzyna Czapla, Robert Skiba, Kinga Szczegielniak, Patrycja Kamińska, Karolina Klyta, Magdalena Klyta, Adam Nowak, Ewelina Kucharczyk, Magdalena Drozdz śpiewali, grali na instrumentach muzycznych kolędy i pastorałki: „ Dlaczego dzisiaj’ pada śnieg” „ Józefie stajenki nie szukaj” „ Cicha noc” „ Anioł pasterzom mówił” „ Bosy pastuszek”„ Gdy śliczna Panna” „ Skrzypi wóz” „ Przychodzimy do stajenki” „ Dzisiaj Betlejem” „ Znak pokoju”

            Uczniowie klasy drugiej wraz ze swoimi rodzicami:p.Beatą Golasz,p.Janiną Franczyk, p.Danutą Morawiec, p. Beata Calak, p. Ireną Wojaczek w szkole upiekli kilkadziesiąt pięknie udekorowanych choinek piernikowych, aby obdarować upominkiem samotne i starsze osoby. Pani Katarzyna Jamka wraz z Joanną Klyta przygotowały kilkadziesiąt bombek na świerku z życzeniami świątecznymi oraz noworocznymi. Po programie artystycznym wszyscy  nawzajem dzielili się opłatkiem składając najszczersze życzenia, by następnie wspólnie zasiąść do suto zastawionego stołu przygotowanego przez panie z Urzędu Miasta Woźnik. Po wypiciu ciepłej herbatki i kosztowaniu smakołyków nastał czas wspólnego kolędowania dzieci z przybyłymi gośćmi by następnie zanieść tą iskierkę magicznych świat do swoich domów.

 

Odpowiedzialna:

Joanna KlytaOpublikowany 2011-03-16 09:10:28 Id autora=89 Id wpisu = 474


Apel z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

18 maja w naszej szkole odbył się apel poświęcony naszemu wielkiemu rodakowi błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Przygotowany montaż słowno-muzyczny przybliżył i przypomniał nam najważniejsze wydarzenia z życia Papieża. Przez prawie 27 lat pontyfikatu Jan Paweł przyczynił się do szerzenia wiary, miłości i szacunku dla każdego człowieka.

Opublikowany 2011-05-31 20:32:00 Id autora=91 Id wpisu = 523


Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

     25 maja 2011 roku naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Jan Wieczorek. Jego wizyta była częścią wizytacji kanonicznej w parafii pod wezwaniem św. Jakuba St. Apostoła w Lubszy. Po przywitaniu przez panią dyrektor uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny pt. Arka Noego. Później Ksiądz Biskup skierował słowo do     całej braci uczniowskiej i nauczycieli. Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup udzielił wszystkim zgromadzonym duszpasterskiego błogosławieństwa. Następnie w miłej i serdecznej atmosferze odbyło się spotkanie z nauczycielami. W trakcie spotkania Biskup wpisał się do kroniki szkolnej.


 


Opublikowany 2011-05-31 21:12:51 Id autora=91 Id wpisu = 524


Dzień Matki

Dnia 27 maja 2011r  w naszej szkole odbył się Dzień Matki. Uczniowie z klasy I, II, III zaśpiewali piosenki, powiedzieli wiersze oraz wręczyli upominki a także zatańczyli dla swoich mam. Następnie razem ze swoimi mamami spędzili czas na sportowo bawiąc się i grając. Po skończonych zabawach wszystkie mamy szczęśliwe i uśmiechnięte mogły porozmawiać przy kawie i słodkim poczęstunku.

 

 Opublikowany 2011-06-27 23:46:45 Id autora=68 Id wpisu = 531


Sprzątanie Świata

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA  2011


Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 16.
września. Akcja była poprzedzona apelem ekologicznym na temat ochrony lasów. Dzieci wraz z nauczycielami rozpoczęły pracę o godz. 10.00. Każdej klasie zostało przydzielone inne zadanie.Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były segregowane i zbierane do foliowych worków. Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali wiele odpadów.
Uporządkowano  teren wokół szkoły oraz deptak i parking przy kościele( kl. I - III). Starsi uczniowie przekopali szpadlami boisko do siatkówki plażowej oraz skocznię do skoku w dal i odchwaścili bieżnię. Dziewczyny z kl. V i VI zadbały o szkolny ogród botaniczny, zaś uczniowie z kl. IV usunęli chwasty przy płocie wzdłuż boiska.

Tegoroczna akcja poswięcona była ochronie lasów i ich roli w życiu ludzi.Opublikowany 2011-09-18 20:28:50 Id autora=66 Id wpisu = 545


© 2019 SP Lubsza - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy - Poland