Archiwalne artykuły splubsza.eu

Wydarzenia szkolne 2012


Spotkanie opłatkowe

7.12.2011 w Salce Świętego Jakuba w Lubszy odbyło się spotkanie opłatkowe z Burmistrzem.
Organizatorem spotkania jest MGOPS w Woźnikach. Tradycja stało się, iż w spotkaniu uczestniczą uczniowie naszej szkoły, przygotowując dla zebranych program artystyczny. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali także słodkie upominki dla zebranych.
Po wysłuchaniu kolęd i pastorałek wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem.






http://jalbum.net/a/1105185/

Opublikowany 2012-01-07 23:26:21 Id autora=75 Id wpisu = 601


Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas akademii uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie.


http://klaudia1077.jalbum.net/Dzie%C5%84%20Edukacji%20Narodowej%20w%20Szkole%20Podstawowej%20im.%20J.Lompy%20w%20Lubszy/



Opublikowany 2012-01-08 00:21:49 Id autora=75 Id wpisu = 602


Sałatki owocowe

Kolorowo, wesoło i do tego smacznie  - klasa VI podczas lekcji plastyki przygotowała pyszne sałatki owocowe.
Uczniowie przybyli w tym dniu do szkoły obładowani miskami, miseczkami, talerzykami i innymi niezbędnymi przyrządami.
 Na stołach królowały owoce, kolorowe galaretki, smaczne posypki, bita śmietana. Uczniowie wspólnie pracowali przy przygotowaniu jedzenia. Swoimi smakołykami poczęstowali także grono nauczycielskie.
Bez wątpienia była to najpyszniejsza lekcja plastyki.


 

Opublikowany 2012-01-08 15:22:51 Id autora=75 Id wpisu = 604


Jasełka w Kościele Parafialnym w Lubszy

JASEŁKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM

6 stycznia  2012 r. –  w Święto Objawienia Pańskiego uczniowie Szkoły Podstawowej im. J.Lompy w Lubszy zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe w kościele parafialnym . 




 



Jasełka przygotowały  nauczycielki Klaudia Skiba i Dorota Nowak, a wystąpili w nich następujący uczniowie: Maryja- Kinga Skiba, Józef – Martin Helisz, Recytatorzy :Dominika Nowak, Anita Kapica, Archanioł – Katarzyna Czapla, Aniołowie: Karolina Kamińska, Monika Sieradzka, Marlena Bendkowska, Monika Trela, Aneta Otrębnik, Królowie: Jacek Ślęzok, Kacper Pilarski, Robert Skiba, Pastuszkowie: Natalia Klyta i Martyna Kamińska, chórek: Natalia Lech, Paulina Mzyk, gra na instrumentach: Piotr Wojaczek, Dominika Nowak, Robert Skiba.







Opublikowany 2012-01-15 15:39:03 Id autora=66 Id wpisu = 607


Dyskoteka karnawałowa

25 stycznia 2012 bawiliśmy się na dyskotece karnawałowej

Na dyskotece  mile były widziane fantazyjne stroje . Uczniowie tańczyli, a także bawili się w gry towarzyskie z piłką i krzesełkami. 



Opublikowany 2012-02-05 20:01:28 Id autora=74 Id wpisu = 622


Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Jak co roku  pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny.
Na początku p. Dyrektor powitała wszystkich uczniów, Grono Pedagogiczne oraz pracowników szkoły. Nastepnie uczniowie klasy IV zaśpiewali piosenki i powiedzieli wiersze oraz powitali wszystkich a w szczególności klasę I . Po wystapieniu klasy IV p. Dyrektor rozdała  pierwszoklasistom Rogi obfitości oraz życzyła wszystkim owocnej pracy oraz samych sukcesów. Na zakończenie klasa IV zaprowadziła swoich młodszych kolegów do klasy.







Opublikowany 2012-02-06 11:53:45 Id autora=68 Id wpisu = 625


Pasowanie na ucznia klasy I

Pasowanie na ucznia klasy I
Dnia 13.10.2011 r. odbyło się Pasowanie na ucznia klasy I.
Na początku uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zasadzili drzewko w ogrodzie szkolnym a nastepnie wrócili do klasy gdzie wraz z rodzicami mieli słodki poczęstunek. Potem na sli gimnastycznej zaśpiewali piosenki i powiedzieli wiersze oraz złożyli ślubowanie powtarzając tekst przysięgi. Po uroczystym ślubowaniu zostali pasowani przez p. Dyrektor na uczniów naszej szkoły oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.





Opublikowany 2012-02-06 12:27:26 Id autora=68 Id wpisu = 626


Kiermasz 2011

 
Kiermasz Świąteczny na stałe wpisał się już w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Lubszy. To niesamowite święto szkoły jest okazją do  spotkań w rodzinnej świątecznej atmosferze, a także daje możliwość przybliżenia mieszkańcom Lubszy działań szkoły.


W tym roku kiermasz odbył się 11 grudnia. Organizatorzy postarali się o to, aby wizyta dostarczyła przybyłym gościom wielu niezapomnianych wrażeń. Program kiermaszu, jak co roku, był bogaty i zawierał wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi z niecierpliwością czekali na wizytę św. Mikołaja, który hojnie obdarował ich prezentami. Wcześniej jednak dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny, przygotowany dla tego szacownego gościa. Starsi uczniowie przedstawili tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe, poprzez które zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i wokalne. Jednym z punktów programu było kolędowe karaoke, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami śpiewały staropolskie kolędy i pastorałki. Uczniowie zapraszali też swoich krewnych do obejrzenia pokazów multimedialnych i zdjęć archiwalnych prezentowanych w sali komputerowej. Podczas kiermaszu można było również pooglądać dawne i współczesne kroniki szkoły wyeksponowane na stolikach w korytarzu szkolnym. W jednej z sal przygotowany został kiermasz rozmaitości z ozdobami i stroikami świątecznymi, aniołkami z gipsu i wykonanymi przez nauczycieli ręcznie zdobionymi kartkami świątecznymi. Przygotowano też stoisko z tanią książką oraz widokówki z niespodzianką. Goście chętnie korzystali z kawiarenki, która oferowała bogate menu. Można było skosztować domowych wypieków, zakupić czekoladę i kawę, napić się świeżych soków owocowych i warzywnych. Oprócz tego sprzedawano frytki, pizzę i kiełbaski z grilla. Dla najmłodszych nie lada atrakcją były sale gier umysłowych i zabaw, gdzie pod opieką nauczycieli dzieci mogły bezpiecznie i wesoło spędzić ten czas.     Tegorocznemu kiermaszowi przyświecała akcja charytatywna „Dzieci Dzieciom”, z której dochód został przekazany na zakup „cegiełki” dla ciężko chorej Weroniki  z Tarnowskich Gór.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy zawsze chętnie angażują się w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.
 


Opublikowany 2012-02-13 09:04:15 Id autora=66 Id wpisu = 630


Bal przebierańców w klasach I-III 14.02.2012


14.02.2012 w godzinach popłudniowych odbył się Bal Przebierańców dla uczniów klas I,II,III. Na bal przybyło wiele księżniczek i wojowników, ale jak co roku można było spotkać niecodzienne przebrania. Najważniejszą jednak oprócz stroju była dobra zabawa. Solidną dawkę emocji dostarczyła jak zawsze część konkursowa. Zabawa w "gorące krzesełka" czy tańce z balonami to obowiązkowo część każdego balu przebierańców.
Nad całościa przebiegu zabawy czuwały wychowawczynie klas : Wioletta Barwicka, Justyna Lenhart, Joanna Klyta.
Słodką przekąskę dla dzieci przygotowały mamy z Rady Rodziców.



Opublikowany 2012-02-24 18:49:03 Id autora=75 Id wpisu = 634


Powitanie wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień talentów, pasji i zainteresowań

mosimage}

W naszej szkole wraz z nadejściem wiosny odkrywano talenty uczniów. 21. marca - w Dniu Talentów dzieci prezentowały swoje zdolności wokalne, muzyczne, taneczne, aktorskie i plastyczne. Uczniowie, którzy występowali na szkolnej scenie z zapałem rozwijają swoje pasje i odnoszą sukcesy w konkursach.
Na instrumentach zagrali: Kinga Skiba, Natalia Klyta, Dominika Nowak, Natalia Lech, Robert Skiba i Piotr Wojaczek.
Piosenki zaśpiewały: Paulina Mzyk, Kinga Szczegielniak i Natalia Lech. Zatańczyły: Patrycja Kamińska i Kinga Szczegielniak.
Wiersze recytowali: Milena Helisz, Anita Kapica i Martin Helisz. Dzieci z klasy II i I przygotowały wesoły  pokaz wiosennej mody.
Choreografię do znanych przebojów przygotowali uczniowie z klasy IV i V. Uczennice z klasy VI przygotowały parodię programu Top Model. W tym dniu dzieci wesołymi piosenkami powitały wiosnę oraz uczestniczyły w korowodzie z Marzannami. 
Program przygotowały nauczycielki Dorota Nowak i Klaudia Skiba.






Opublikowany 2012-03-24 20:56:30 Id autora=66 Id wpisu = 641


Pasowanie na czytelnika

 29. marca 2012 r. uczniowie kl. I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.
{mosimage
}

Zanim uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników wysłuchali inscenizacji przygotowanej przez swych starszych kolegów na temat roli książki w życiu ucznia; poznali też proces powstawania książki i nazwy zawodów związanych z jej produkcją. Pierwszaki musiały ponadto udowodnić, że potrafią czytać i znają baśnie. Przed pasowaniem dzieci przyrzekły, że będą szanować książki.
 Pasowanie na czytelnika przygotowała bibliotekarka Dorota Nowak wraz z wychowawczynią kl. I Wiolettą Barwicką.
Dyrektor Ewa Kita wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.




Opublikowany 2012-04-01 18:53:00 Id autora=66 Id wpisu = 645


Co jest dla mnie najważniejsze?

Co jest dla mnie najważniejsze? (zobacz film)
Uczniowie liceum w Psarach zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie „Co jest dla mnie najważniejsze? wartości Janusza Korczaka w szkole XXI wieku”


Opublikowany 2012-04-15 17:58:34 Id autora=62 Id wpisu = 658


Mamo pobaw się ze mną ...


Dnia 30 maja 2012 o godzinie 11, uczniowie zaprosili swoje mamy na uroczyste obchody Dnia Matki
Uczniowie klas 1-3 przygotowali program słowno-muzyczny, w którym pragnęli wyrazić swe uczucia i podziękowania za trud włożony w ich wychowanie i gorącą miłość.



 Następnie zaprosili swoje mamy na wspólny poczęstunek po którym nastąpił czas wspólnej zabawy z mamą. Podczas wspólnie spędzanego czasu, widzieliśmy wielką radość i szczęście na twarzach dzieci i mam. 




Opublikowany 2012-06-02 15:21:36 Id autora=82 Id wpisu = 671


Biegi lompowskie


18 maja 2012 r. uczniowie z klasy I, II, III brali udział w biegach lompowskich.W kategorii klas I i II najlepszy spośród chłopców był Klaudiusz Sosnowski, a z dziewcząt  Patrycja Unverricht - zajęli 8 miejsce, a w kategorii klas III i IV najlepszą z naszej szkoły okazała się Weronika Klyta, która zajęła 3 miejsce. Spośród 7 szkół, które brały udział w biegach nasza szkoła zajęła 4 miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.





Opublikowany 2012-06-03 11:58:28 Id autora=68 Id wpisu = 673


Biwak pod lipą

 
W dniach 29.05.2012 r. - 01.06.2012r. boisko szkolne zmieniło się w pole namiotowe, na którym stanęło 25 namiotów.

{mosimage
}
Program tegorocznego biwaku był bardzo atrakcyjny i obfitował w różnorodne zajęcia sportowe, rozrywkowe i kulturalne. każde dziecko mogło tu bezpiecznie spędzić czas pod czujnym okiem swoich wychowawców. Ponadto terenu szkoły pilnowali wartownicy. Nocami wypoczywających strzegli rodzice. 
Biwak rozpoczął się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Dzieci próbowały także swych sił w karaoke. Podczas kolejnych dni uczniowie uczestniczyli w dyskotece i biesiadzie śląskiej.Dla biwakujących dzieci nauczyciele przygotowali różnorodne zajęcia umysłowe i sportowe. 
W czasie tej imprezy miało miejsce spotkanie z mamami z okazji Dnia Matki.
Dzień Dziecka był inny niż zazwyczaj, gdyż w tym dniu władzę w szkole przejęły dzieci.
Biwak to przygoda jedyna w swoim rodzaju. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś wyjątkowego.


Opublikowany 2012-06-05 19:35:49 Id autora=66 Id wpisu = 677


Wielki Piknik Rodzinny


Natalia Klyta reprezentuje szkołę podczas Pikniku Rodzinnego w Woźnikach.
27 maja 2012 r. w MGOK w Woźnikach odbył sie WIeki Piknik Rodzinny, z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca.Na scenie prezentowano programy artystyczne przygotowane przez młodszych i nieco starszych uczestników. Uczennica klasy IV umiliła czas słuchaczom śpiewając dla nich piosenkę. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

I my bijemy BRAWO !!!




Opublikowany 2012-06-11 23:35:33 Id autora=75 Id wpisu = 684


Podziękowania


Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/2013 uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom za całoroczny trud nauki i wychowania. 

Dyrektor Szkoły Ewa Kita podziękowła rodzicom angażującym się w działania na rzecz naszej placówki.
Uczniowie klasy VI przedstawili program pożegnalny, dziękując wychowawcom i rodzicom.





Opublikowany 2012-09-08 15:10:28 Id autora=66 Id wpisu = 699


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013


Dnia 3 września 2012r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.


Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej o godzinie 9.00. Klasa IV pod kierunkiem byłej wychowawczyni mgr Joanny Klyta przygotowała program. Następnie zabrał głos honorowy gość  - Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie - Pani Zofia Jakubczyk, która przekazała nagrodę dla szkoły w postaci telewizora LCD za promowanie oszczędzania w Banku Spółdzielczym.
Klasa IV serdecznie powitała nowych uczniów w szkole, a Pani Dyrektor wręczyła im rogi obfitości. W I klasie wychowawstwo objęła mgr Klaudia Skiba.



Opublikowany 2012-09-11 08:37:13 Id autora=95 Id wpisu = 702


Sprzątanie świata 2012

14 września 2012r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata-Polska" pod hasłem: "Kocham, lubię, szanuję...nie śmiecę".O godz. 10:00 uczniowie zaopatrzeni w worki, rękawice i grabie oraz pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, rozpoczęli prace porządkowe na terenie szkoły. Każda klasa miała przydzielone określone zadanie. Najmłodsi oraz klasy I-III sprzątały szkolne podwórko i plac zabaw, klasy V i VI porządkowały obiekty sportowe, a kl. IV teren przed szkołą. Po zakończeniu sprzątania, odpowiednio posegregowane i zabezpieczone odpady, zgromadzono przed bramą szkolną i pozostawiono do odbioru przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Podczas akcji zebrano 20 worków śmieci, w tym jeden z odpadami plastikowymi.
W naszej placówce w ciągu całego roku szkolnego nauczyciele przeprowadzają zbiórki surowców wtórnych m.in. zbierane są: plastikowe nakrętki, zużyte baterie, telefony komórkowe, tusze, a także makulatura i złom.





Opublikowany 2012-09-17 14:05:33 Id autora=98 Id wpisu = 703


Dożynki parafialne

2. września 2012 w Lubszy odbyły się Dożynki Parafialne. Uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły przygotowali program artystyczny, dla najmłodszych przygotowano wiele interesujących zabaw.



Opublikowany 2012-10-01 00:00:00 Id autora=75 Id wpisu = 820


Dzień Chłopaka 2012


Dzień Chłopaka 2012

28 września 2012r. w szkole w Lubszy świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Była to pierwsza impreza zorganizowana pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Dziewczyny składały w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom. W szkole zorganizowano konkurs na Mistera 2012/2013r., w którym pierwsze miejsce zajął Jacek Ślęzok, drugie - Bartek Kita, a trzecie - pan Edward Morcinek. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami, a następnie odbył się muzyczny koncert życzeń i jak co roku jednym z najważniejszych punktów tego dnia było słuchanie muzyki na każdej przerwie.
Uwieńczeniem tego święta była dyskoteka szkolna dla klas IV - VI.
Wszyscy bawili się znakomicie i oczywiście już planują następną imprezę.


Opublikowany 2012-10-14 19:37:25 Id autora=94 Id wpisu = 714


Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dzień Pieczonego Ziemniaka

    8 października 2012 roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Wiele emocji i radości wzbudziły rywalizacje sportowe, podczas których ważnym atrybutem był ziemniak. Uczniowie opowiadali historię wędrówki tego warzywa na polskie stoły, rozwiązywali quizy i śpiewali piosenki.

   Aby uprzyjemnić obchody tego święta wszyscy częstowali się pieczonymi ziemniakami. Były słodycze, dyplomy, a czas spędzony tego popołudnia w szkole z pewnością możemy uznać za udany.


 



Opublikowany 2012-10-15 21:23:37 Id autora=91 Id wpisu = 715


Dzień Edukacji Narodowej



Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na ucznia, Pasowanie na członka SKO to stałe punkty październikowej Akademii.
12.10.2012 w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W dniu tym nie zabrakło wierszy, piosenek  i życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły. W programie znalazły się także humorystyczne wykonania - scenka z życia polonistki oraz piosenka "Cyrk wita Was" w wykonaniu artystek z klasy 2 i 3.

 

Kolejnym punktem programu było Pasownanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. J.Lompy w Lubszy. Klasa I przygotowała program artystyczny, w którym zapewniła nas o swoim nienagannym zachowaniu i zdolnościach drzemiących w każdym z nas. Po recytacjach i śpiewie przyszedł czas na pasowanie - Pani Dyrektor Ewa Kita pasowała uczniów klasy I, wręczyła pamiątkowe dypolomy oraz zaprosiła dzieci do podpisania się w Kronice Szkolnej poprzez pozostawienie odcisku kciuka :) 


Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zasadzili w ogrodzie szkolnym swoje drzewko. 


Akademię zakończył Oddział Przedszkolny. Najmłodsi przygotowali wiersze o oszczędzaniu, po czym zostali Pasowani na Członka SKO.



Opublikowany 2012-10-23 12:20:14 Id autora=75 Id wpisu = 718


Dzień Pieczonego Ziemniaka


18.10.2012 dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I, II, III bawiły się wspólnie przy ognisku.


Dzieci tego dnia przybyły do szkoły z drewnem na opał, kartofelkami do zjedzenia oraz co najważniejsze - dobrym humorem niezbędnym do zabawy. Nauczycielki zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewu, udziału w zabawach ruchowych oraz konkurencjach sportowych. Boisko szkolne zamieniło się w wielką kartkę papieru, na której dzieci namalowały portrety kartoflanych stworków.

 






Dzień Pieczonego Ziemniaka pozostanie długo w naszej pamięci. 



Opublikowany 2012-10-23 13:09:20 Id autora=75 Id wpisu = 719


Pasowanie na czytelnika 2012

 
14. listopada 2012 r. uczniowie kl. I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.
Zanim jednak dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książki, musiały udowodnić , że potrafią  uważnie słuchać i znają teść przeczytanych dotyczczas bajek. Uczniowie kl. IV, pod kierunkiem pani bibliotekarki, przygotowali dla swoich młodszych kolegów występ, podczas którego pouczyli pierwszaków jak należy odchodzić się z książkami oraz  zachęcali dzieci do codziennego  czytania. 
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały dyplomy - pamiętniki czytelnika, w których będą mogły zapisywać tytuły przeczytanych książek.


Opublikowany 2012-11-18 15:17:42 Id autora=66 Id wpisu = 724


Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

9 listopada 2012 roku odbyła się w szkole akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, podczas której uczniowie obejrzeli prezentację o utracie państwa oraz o odzyskaniu niepodległości Polski. Uczennice klasy 6 odczytały tekst historyczny, a klasy 4,5 i 6 ubogaciły występ piosenkami patriotycznymi.
  



Opublikowany 2012-11-26 18:00:36 Id autora=74 Id wpisu = 730


Kiermasz 2012

 Początek grudnia to czas szkolnych kiermaszy bożonarodzeniowych.  W tym roku kiermasz w naszej szkole odbył się 9 grudnia. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji. 

Goście zostali przywitani przez uczniów programem artystycznym, w którym dzieci zaprezentowały tradycyjne jasełka. Rozśpiewane aniołki urzekały swym wdziękiem i niewinną szczerością. Świąteczna atmosfera wkrótce udzieliła się wszystkim, a zapach domowego ciasta i pierników zachęcał do skorzystania z kawiarenki, gdzie można było ponadto zakupić kawę, herbatę i zimne napoje. Oprócz tego szkolna kuchnia oferowała hamburgery, hot – dogi, szaszłyki i kiełbaskę z grilla.

W niepowtarzalnej, świątecznej atmosferze, w gronie rodziny, wśród sąsiadów i znajomych można było naprawdę  przyjemnie spędzić to niedzielne popołudnie i poczuć magię zbliżających się Świąt. Goście  mogli powspominać szkolne czasy, przeglądając dawne  kroniki oraz zapoznać się z obecnymi działaniami naszej placówki. Do wspomnień i refleksji skłaniały także pokazy i prezentacje multimedialne zdjęć archiwalnych, które można było obejrzeć w sali komputerowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kartki z niespodzianką oraz  stoiska z oryginalnymi ozdobami i kartkami świątecznymi wykonanymi przez rodziców i nauczycieli. Dla zainteresowanych były  porady  kosmetyczne, a dzieciom zaproponowano makijaż artystyczny. W szkole można było poczuć się jak w krainie baśni wśród elfów, motyli i kolorowych zwierzaków. Na kiermasz dzieci czekają zawsze z niecierpliwością i w tym dniu  były naprawdę szczęśliwe.

Dla najmłodszych nie lada atrakcją były sale zabaw i gier a także świąteczne mini – kino  i karaoke. Jednakże, jak co roku, najwięcej radości sprawiło im przybycie św. Mikołaja. Dzieci przywitały Czcigodnego Dobrodzieja wesołymi piosenkami, a po otrzymaniu upragnionych prezentów wróciły do zabawy.

Świąteczna atmosfera i radosny nastrój sprzyjały przeprowadzeniu akcji charytatywnej   „ Dzieci Dzieciom”, której w tym roku przyświecał uśmiech dziecka na piernikowym ciasteczku. Każdy darczyńca został nim obdarowany. Akcja zakończyła sie powodzeniem, zebrano 260 zł, co pozwoliło na przygotowanie bonów świątecznych dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Szkolny kiermasz to również okazja do zaprezentowania talentów naszych uczniów. W jednym z punktów programu „ Mikrofon dla wszystkich” dzieci mogły pokazać swoje zdolności wokalne. Wystąpiła  m in. Kinga Skiba – jedna z finalistek programu „ Mam Talent”.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego kiermaszu, a  gościom dziękujemy za przybycie.  











Opublikowany 2012-12-14 14:55:30 Id autora=66 Id wpisu = 735


© 2019 SP Lubsza - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy - Poland