W dniach 8-9 maja odbyła się wycieczka klas III-VI do Wrocławia. Wczesnym rankiem 8 maja wyruszyliśmy autokarem z parkingu w Lubszy na dwudniową wycieczkę. W czasie podróży było bardzo wesoło, podziwialiśmy widoki, rozmawialiśmy na różne tematy. Na miejscu byliśmy o godzinie 11.00, pogoda dopisywała, humory też. Zaraz po wyjściu z autokaru udaliśmy się do ZOO, gdzie mogliśmy oglądać różne zwierzęta od tych najmniejszych aż do największych i najgroźniejszych. Potem poszliśmy na obiad do restauracji „Misz-Masz”, każdy ze smakiem zjadł obiad i tak z pełnymi brzuchami poszliśmy do przystani, gdzie o godzinie 16.15 wsiedliśmy na statek i pływaliśmy po Odrze, podziwiając piękne widoki, budynki a przy okazji odpoczęliśmy w czasie rejsu. Stamtąd poszliśmy do Panoramy Racławickiej, w której mogliśmy wysłuchać i podziwiać piękne malarstwo „Bitwę pod Racławicami”. I tak około godziny 19.00 pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania w Kątach Wrocławskich. Na miejscu zjedliśmy pyszną kolację i udaliśmy się każdy do swojego pokoju na nocleg.
Następnego dnia o godzinie 7.30 zjedliśmy śniadanie i zaraz po śniadaniu opuściliśmy miejsce noclegu, wyruszyliśmy do Wrocławia, gdzie czekała na nas p. przewodnik, która pokazała i opowiedziała nam o zabytkach Starego Miasta. Mogliśmy się dowiedzieć wiele ciekawych informacji na temat zabytków oraz zobaczyć piękne miejsca m.in. ogród botaniczny, w którym znajduje się wiele pięknych i ciekawych gatunków roślin. Zmęczeni i głodni poszliśmy na obiad, który zjedliśmy z wielkim apetytem a następnie pojechaliśmy do ogrodu japońskiego – piękne miejsce, tam też mogliśmy zobaczyć ciekawe i piękne rośliny oraz samo miejsce. I tak zafascynowani miejscami, zabytkami i urokami Wrocławia udaliśmy się do domu. Wracając w świetnych humorach śpiewaliśmy piosenki i wspominaliśmy dwa dni niezapomniane, pełne wrażeń. Ta wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci, gdyż w blasku słońca i zmęczenia zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych zabytków i miejsc Wrocławia.
Dnia 26 listopada 2008 r. odbyła się wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Miliczu, zorganizowana dla wyróżniających się uczniów. Dzieci mogły śledzić cały proces powstawania bombki, począwszy od wydmuchiwania, poprzez srebrzenie, na malowaniu skończywszy. Nie lada atrakcją dla uczestników wycieczki była lekcja dekorowania bombek, w czasie której uczniowie samodzielnie je malowali. Powstały prawdziwe arcydzieła! Opuszczając fabrykę, dzieci zaopatrzyły się w firmowym sklepie w zestawy do samodzielnego malowania bombek.
SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO BOCHNI
Dnia 8 czerwca 2009 r. odbyła się wycieczka szkolna do Bochni. Wzięli w niej udział uczniowie z kl. III – VI wraz z opiekunami: panią dyrektor – Ewą Kita, panią Łucją Szmidla, panią Dorotą Nowak, panią Joanną Klyta i panią Iwoną Pietrucha. Z Lubszy wyjechaliśmy o godz. 6:00, na miejscu byliśmy ok. godz. 9:40. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia. Zwiedzając kopalnię dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pracy w koplni, niebezpieczeństwach, jakie grożą górnikom oraz o zaletach soli.Obejrzały ciekawe eksponaty i wysłuchały przejmujacych legend. Spotkały także górników i Skarbnika oraz wypowiedziały życzenia, głaszcząc ścianę soli. Najbardziej jednak podobała się uczniom przejażdżka kolejką szynową po kopalni oraz zjazd szybem górniczym pod ziemię. Zwiedzanie trwało dwie godziny.
Następnie pojechaliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, gdzie dzieci wzięły udział w zajęciach eukacyjnych w terenie - „ szkoła przetrwania”, podczas których miały za zadanie zbudować szałas, przygotować ognisko i skonstuować przyrządy meteorologiczne. Z tym zadaniem poradziły sobie doskonale. Później uczniowie zwiedzili mini zoo i bawili się w t.z.w. Solnym Królestwie, które przypominało ogromny plac zabaw. Zajęcia zakończyły się grillem.
Do Lubszy wróciliśmy ok. godz. 21:00. Podczas wycieczki dopisywała nam pogoda i dobre humory.
W tym roku szkolnym postanowiliśmy poznawać zakątki
JURY
Po dokładnym przygotowaniu i pomocy biura NUBRA wybraliśmy się na wycieczkę wraz z Panią przewonik według zamieszczonego harmonogramu:
Harmonogram wycieczki 03.06.2009
Szlakiem Orlich Gniazd
Szkoła Podstawowa w Lubszy
W programie: przejście z przewodnikiem przez wykorzystywany do treningów taternickich skalny labirynt, jakim jest po rezerwat przyrody nieożywionej Góra Zborów – zajęcia na ścieżce dydaktycznej „Góra Zborów – człowiek i przyroda”, wizyta w Zagrodzie Edukacyjnej – mielenie zboża w żarnach, wypiekanie podpłomyków
18.00-19.00 –przejazd na trasie Zawiercie – Lubsza
Pogoda i radosna atmosfera nam dopisywała wróciliśmy bezpiecznie pełni wrażeń i nowych doświadczeń oraz wyposażeni w ciekawostki Jury, które świetnie przekazywała nam Pani Ania-przewodnik JURY.
Festyn Ekologiczny
W dniu 21 września uczniowie naszej szkoły brali udział w festynie ekologicznym zorganizowanym przez Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie. Festyn miał charakter edukacyjny, w programie imprezy znalazły się prelekcje przyrodnicze i pokaz multimedialny na temat Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”.
Później dzieci otrzymały kupony uprawiające ich do wzięcia udziału w losowaniu nagród, po zaliczeniu zadań zapisanych na kuponie. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z przyrody, a także wykazać się sprawnością fizyczną( rzut szyszką do celu, przejście przez suchą rzekę). Dzieci włączyły się też do Akcji Sprzątania Świata, poprzez wspólne zbieranie śmieci na terenie ośrodka.
Wśród licznych uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody, min. plecaki, gry planszowe i odtwarzacz mp4. Szczęście sprzyjało także niektórym uczniom naszej szkoły.
Pogoda dopisała, humory również. Dzieci zdobyły nowe doświadczenia i utrwaliły ekologiczne zachowania, a przy tym dobrze się bawiły.
Wycieczkę dla uczniów z kl. IV –VI zorganizowała pani dyrektor Ewa Kita przy współpracy pań: Łucji Szmidli, Doroty Nowak i Iwony Pietruchy.
W Tarnowskich Górach zwiedzaliśmy zabytkowy dworzec kolejowy, rynek z cennymi kamiennicami,
Kościół Św. Pawła, dzwonnicę Gwarków.
{mosimage}{mosimage}
Celem wizyty w Zabrzu była Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido", gdzie dzieci zwiedziły poziom 320.
Dowiedziały się między innymi w jak ciężkich warunkach pracuję górnicy i poznały sprzęt do wydobywania węgla.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Ostatnim punktem programu była ścieżka dydaktyczna w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.
Szczególnie zachwyciły nas olbrzymie palmy,
a także ciekawy kwietnik w kształcie fortepianu przed budynkiem.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}
{mosimage}
W dniu 15 maja 2012 roku jak co roku uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy z nauczycielkami Wiolettą Barwicką i Ewą Kitą uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez panią Annę Katryniok -bibliotekarkę.
Dzieci bardzo lubią lekcje z całą klasą w Bibliotece w Lubszy oraz często korzystają z zajęć tam organizowanych podczas dni wolnych od nauki.
Biblioteka i Szkoła Podstawowa od wielu lat prowadzą owocną współpracę, dzięki zaangażowaniu obydwu stron.
{mosimage}{mosimage}
{mosimage}
W dniach od 27 - 29 maja uczniowie z kl. II-VI byli na wycieczce w Bukowinie Tatrzańskiej.
Pierwszego dnia po drodze zwiedziliśmy Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, a następnie po dotarciu do Zakopanego wybraliśmy się na zdobycie Gubałówki. Na szczyt wjechaliśmy wagonikiem kolei linowo-terenowej skąd przeszliśmy Szlakiem Papieskim na Butorowski Wierch. Na zakończenie dnia czekała na nas przejażdżka góralskimi fasiągami, czyli powozami konnymi.
{mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
Drugiego dnia odwiedziliśmy drewniany, zakopiański Kościół w Jaszczurówce, skocznię narciarską - Wielką Krokiew im. S. Marusarza w Zakopanem, a następnie zwiedzaliśmy Tatrzański Park Narodowy podążając czerwonym szlakiem do Doliny Strążyskiej. Dzień zakończyliśmy przyjemną zabawą w Aqua Parku w Zakopanem.
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
W ostatni dzień zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Krupówki, gdzie każdy mógł kupić sobie pamiątki, a wracając odwiedziliśmy kościół parafialny w Wadowicach, zobaczyliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego, a także zajadaliśmy się przepysznymi kremówkami papieskimi.
{mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage}
13 czerwca br. po raz kolejny odbyła się impreza integracyjno-profilaktyczna dla kl. VI szkół podstawowych w Gminie Woźniki.
Tegoroczne spotkanie szóstoklasistów odbyło się na kręgielni Ocean Club w Tarnowskich Górach. Uczniowie mieli okazję poznać, a także doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle, bilard, szachy czy gry planszowe. Większość szóstoklasistów jechało z wielkim podekscytowaniem z racji tego, że wielu z nich nie miało jeszcze okazji sprawdzić się w tej nowej dla nich dziedzinie sportu. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny bardzo dobrze radzili sobie z rzutami dość ciężkiej kuli, niejednokrotnie strącając już za pierwszym razem wszystkie kręgle. Niektóre uzyskane wyniki były na prawdę imponujące. Z pewnością niejeden uczeń odkrył w sobie nowy talent, a może nawet i zamiłowanie do kręgli. Wszyscy uczestnicy wyjazdu świetnie się bawili, śmiejąc się jednocześnie w zgranej grupie. Wielu z nich poznało nowych kolegów i koleżanki, z którymi na pewno spotkają się w Gimnazjum w Psarach i Woźnikach.
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage}
13 kwietnia 2015 roku uczniowie klas III-VI wybrali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa.
W poniedziałek uczniów wraz z wychowawcami i panią dyrektor powitał Smok Wawelski. Przez dwa dni zwiedzaliśmy między innymi: Kościół na Skałce, Wzgórze Wawelskie, na którym znajduje się Zamek Królewski, Wieżę Zygmuntowską z najsłynniejszym w Polsce dzwonem Zygmunta i rozciągającą się panoramą Krakowa, szlak turystyczny w Podziemiach Rynku, Pałac Biskupi, "okno papieskie", Bazylikę św. Franciszka z Asyżu, Galerię Malarstwa w Sukiennicach, w której odbyła się lekcja muzealna, Kościół Mariacki z obrazem Wita Stwosza oraz Trakt Królewski ciągnący się ulica Floriańską przez Bramę Floriańską aż po Barbakan.
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}
{mosimage} {mosimage}