Udostępnij
Archiwalne artykuły splubsza.eu
SP Lubsza 2016 _ klasowe

Wycieczki szkolne


Wycieczka do Wrocławia

W dniach 8-9 maja odbyła się wycieczka klas III-VI do Wrocławia. Wczesnym rankiem 8 maja wyruszyliśmy autokarem z parkingu w Lubszy na dwudniową wycieczkę. W czasie podróży było bardzo wesoło, podziwialiśmy widoki, rozmawialiśmy na różne tematy. Na miejscu byliśmy o godzinie 11.00, pogoda dopisywała, humory też. Zaraz po wyjściu z autokaru udaliśmy się do ZOO, gdzie mogliśmy oglądać różne zwierzęta od tych najmniejszych aż do największych i najgroźniejszych. Potem poszliśmy na obiad do restauracji „Misz-Masz”, każdy ze smakiem zjadł obiad i tak z pełnymi brzuchami poszliśmy do przystani, gdzie o godzinie 16.15 wsiedliśmy na statek i pływaliśmy po Odrze, podziwiając piękne widoki, budynki a przy okazji odpoczęliśmy w czasie rejsu. Stamtąd poszliśmy do Panoramy Racławickiej, w której mogliśmy wysłuchać i podziwiać piękne malarstwo „Bitwę pod Racławicami”. I tak około godziny 19.00 pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania w Kątach Wrocławskich. Na miejscu zjedliśmy pyszną kolację i udaliśmy się każdy do swojego pokoju na nocleg.

Następnego dnia o godzinie 7.30 zjedliśmy śniadanie i zaraz po śniadaniu opuściliśmy miejsce noclegu, wyruszyliśmy do Wrocławia, gdzie czekała na nas p. przewodnik, która pokazała i opowiedziała nam o zabytkach Starego Miasta. Mogliśmy się dowiedzieć wiele ciekawych informacji na temat zabytków oraz zobaczyć piękne miejsca m.in. ogród botaniczny, w którym znajduje się wiele pięknych i ciekawych gatunków roślin. Zmęczeni i głodni poszliśmy na obiad, który zjedliśmy z wielkim apetytem a następnie pojechaliśmy do ogrodu japońskiego – piękne miejsce, tam też mogliśmy zobaczyć ciekawe i piękne rośliny oraz samo miejsce. I tak zafascynowani miejscami, zabytkami i urokami Wrocławia udaliśmy się do domu. Wracając w świetnych humorach śpiewaliśmy piosenki i wspominaliśmy dwa dni niezapomniane, pełne wrażeń. Ta wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci, gdyż w blasku słońca i zmęczenia zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych zabytków i miejsc Wrocławia.

Opublikowany 2008-06-18 13:07:41 Id autora=68 Id wpisu = 185


wycieczka do Milicza

Dnia 26 listopada 2008 r. odbyła się wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Miliczu, zorganizowana dla wyróżniających się uczniów. Dzieci mogły śledzić cały proces powstawania bombki, począwszy od wydmuchiwania, poprzez srebrzenie, na malowaniu skończywszy. Nie lada atrakcją dla uczestników wycieczki była lekcja dekorowania bombek, w czasie której uczniowie samodzielnie je malowali. Powstały prawdziwe arcydzieła! Opuszczając fabrykę, dzieci zaopatrzyły się w firmowym sklepie w zestawy do samodzielnego malowania bombek.

Opublikowany 2009-06-10 09:23:31 Id autora=66 Id wpisu = 240


Wycieczka do Bochni

 

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO BOCHNIDnia 8 czerwca 2009 r. odbyła się wycieczka szkolna do Bochni. Wzięli w niej udział uczniowie z kl. III – VI wraz z opiekunami: panią dyrektor – Ewą Kita, panią Łucją Szmidla, panią Dorotą Nowak, panią Joanną Klyta i panią Iwoną Pietrucha. Z Lubszy wyjechaliśmy o godz. 6:00, na miejscu byliśmy ok. godz. 9:40. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia. Zwiedzając kopalnię dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pracy w koplni, niebezpieczeństwach, jakie grożą górnikom oraz o zaletach soli.Obejrzały ciekawe eksponaty i wysłuchały przejmujacych legend. Spotkały także górników i Skarbnika oraz wypowiedziały życzenia, głaszcząc ścianę soli. Najbardziej jednak podobała się uczniom przejażdżka kolejką szynową po kopalni oraz zjazd szybem górniczym pod ziemię. Zwiedzanie trwało dwie godziny.

Następnie pojechaliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, gdzie dzieci wzięły udział w zajęciach eukacyjnych w terenie - „ szkoła przetrwania”, podczas których miały za zadanie zbudować szałas, przygotować ognisko i skonstuować przyrządy meteorologiczne. Z tym zadaniem poradziły sobie doskonale. Później uczniowie zwiedzili mini zoo i bawili się w t.z.w. Solnym Królestwie, które przypominało ogromny plac zabaw. Zajęcia zakończyły się grillem.

Do Lubszy wróciliśmy ok. godz. 21:00. Podczas wycieczki dopisywała nam pogoda i dobre humory.

Opublikowany 2009-06-14 13:48:30 Id autora=66 Id wpisu = 245


Wycieczka Szlakiem Orlich gniazd


W tym roku szkolnym postanowiliśmy poznawać zakątki

JURY

Po dokładnym przygotowaniu i pomocy biura NUBRA wybraliśmy się na wycieczkę wraz z Panią przewonik według zamieszczonego harmonogramu:

Harmonogram wycieczki 03.06.2009

Szlakiem Orlich Gniazd

Szkoła Podstawowa w Lubszy

Zbiórka w szkole 7.45- wyjazd 8.00

8.00-9.00 przejazd na trasie Lubsza-Zawiercie

9.00-9.30 – przejazd z Zawiercia do Podzamcza

9.30-11.00 – zwiedzanie najokazalszych na Jurze ruin – zamku średniowiecznego Ogrodzieniec   w Podzamczu

11.00-11.30 – przejazd do Smolenia

11.30-13.30 – spacer malowniczą Doliną Wodącą z najcenniejszymi stanowiskami archeologicznymi w Polsce, wzgórzami zwieńczonymi ostańcami skalnymi i ruinami zamku w Smoleniu

13.30-13.50 – przejazd do Podlesic

14.00 – obiad w Gościńcu Jurajskim

15.00-18.00 – wędrówka na „czterosetnik”

W programie: przejście z przewodnikiem przez wykorzystywany do treningów  taternickich skalny labirynt, jakim jest po rezerwat przyrody nieożywionej Góra Zborów –   zajęcia na ścieżce dydaktycznej „Góra Zborów – człowiek i przyroda”, wizyta w  Zagrodzie Edukacyjnej – mielenie zboża w żarnach, wypiekanie podpłomyków

18.00-19.00 –przejazd na trasie Zawiercie – Lubsza

 

 Pogoda i radosna atmosfera nam dopisywała wróciliśmy bezpiecznie pełni wrażeń i nowych doświadczeń oraz wyposażeni w ciekawostki Jury, które świetnie przekazywała nam Pani Ania-przewodnik JURY.

 

 

 

 

 

 

Opublikowany 2009-06-14 23:10:10 Id autora=82 Id wpisu = 246


Festyn ekologiczny

Festyn Ekologiczny

 

W dniu 21 września uczniowie naszej szkoły brali udział w festynie ekologicznym  zorganizowanym przez  Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie. Festyn miał charakter edukacyjny, w programie imprezy znalazły się prelekcje przyrodnicze i pokaz multimedialny na temat Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”.

Później dzieci otrzymały kupony uprawiające ich do wzięcia udziału w losowaniu nagród, po zaliczeniu zadań zapisanych na kuponie. Uczniowie musieli odpowiedzieć  na pytania z przyrody, a także wykazać się sprawnością fizyczną( rzut szyszką do celu, przejście przez suchą rzekę). Dzieci włączyły się też do Akcji Sprzątania Świata, poprzez wspólne zbieranie śmieci na terenie ośrodka.

Wśród licznych uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody, min. plecaki, gry planszowe i  odtwarzacz mp4. Szczęście sprzyjało także niektórym uczniom naszej szkoły.


Pogoda dopisała, humory również. Dzieci zdobyły nowe doświadczenia i utrwaliły ekologiczne zachowania, a przy tym dobrze się bawiły.

 Wycieczkę dla uczniów z kl. IV –VI zorganizowała pani dyrektor Ewa Kita przy współpracy pań: Łucji Szmidli, Doroty Nowak i Iwony Pietruchy.


  Opublikowany 2009-09-22 21:51:07 Id autora=66 Id wpisu = 253


Wycieczka do Częstochowy
17. stycznia 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy.
{mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}


Wycieczka zorganizowana była dla uczniów kl. IV - VI, a głównym jej  celem był udział uczniów w spektaklu teatralnym pt.: " Tajemniczy ogród" w Teatrze im. A. Mickiewicza.

Będąc w Częstochowie dzieci miały możliwość obejrzenia żywej stajenki eksponowanej w ogrodzie jasnogórskim.

Uczniowie przebywali pod opieką Doroty Nowak, Łucji Szmidla, Brygidy Walczak i Klaudii Skiba.Opublikowany 2012-01-17 16:22:41 Id autora=66 Id wpisu = 611


Wypad na narty

Wypad na narty- ferie 2012
{mosimage}
Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy mieli możliwość wyjazdu w góry na narty. 31 stycznia 2012 r. pogoda i warunki do jazdy w Szczyrku były znakomite. Dzieci od razu ubrały narty i zaczęły zjeżdżać ze stoku, lecz byli także tacy uczestnicy, którzy mieli możliwość po raz pierwszy spróbować i nauczyć się szusować na śniegu. Wszystkim dopisywały świetne humory, nikt nie zrażał się upadkami i nie rezygnował z dalszych prób. Gdy nasza przygoda z nartami dobiegała końca, przy autobusie czekała już na nas bułka i gorąca herbata.
 {mosimage}{mosimage}
{mosimage}{mosimage}
{mosimage}Opublikowany 2012-02-08 23:01:15 Id autora=74 Id wpisu = 627


Szlakiem śląskich miast

18. maja 2012 roku klasy 4,5 i 6 zwiedzały Tarnowskie Góry, Kopalnię Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu oraz Palmiarnię w Gliwicach.
{mosimage}

W Tarnowskich Górach zwiedzaliśmy zabytkowy dworzec kolejowy, rynek z cennymi kamiennicami,
Kościół Św. Pawła, dzwonnicę Gwarków.
{mosimage}{mosimage} 
Celem wizyty w Zabrzu była Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido", gdzie dzieci zwiedziły poziom 320.
Dowiedziały się między innymi w jak ciężkich warunkach pracuję górnicy i poznały sprzęt do wydobywania węgla.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Ostatnim punktem programu była ścieżka dydaktyczna w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.
Szczególnie zachwyciły nas olbrzymie palmy,
a także ciekawy kwietnik w kształcie fortepianu przed budynkiem.
{mosimage}{mosimage}{mosimage} 

Opublikowany 2012-05-21 15:48:45 Id autora=74 Id wpisu = 666


Wycieczka do biblioteki

{mosimage}

W dniu 15 maja 2012 roku jak co roku uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy  z nauczycielkami Wiolettą Barwicką i Ewą Kitą uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez panią Annę Katryniok -bibliotekarkę.

Dzieci bardzo lubią lekcje z całą klasą w Bibliotece w Lubszy oraz często korzystają z zajęć tam organizowanych podczas dni wolnych od nauki.

Biblioteka i Szkoła Podstawowa od wielu lat prowadzą owocną współpracę, dzięki zaangażowaniu obydwu stron.

{mosimage}{mosimage}

 

 

 

Opublikowany 2012-05-26 15:18:01 Id autora=64 Id wpisu = 668


Wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej

{mosimage}
Zakopane Tatry
{mosimage}{mosimage}
Pensjonat "U Wojtka"
 {mosimage}{mosimage}
"Dolina Kościeliska"
{mosimage}{mosimage}
Pod schroniskiem nad "Morskim Okiem" i pod pomnikiem Jana Pawła II w Ludźmierzu.
 {mosimage}{mosimage}
Skansen w Chabówce.
 {mosimage}{mosimage}
Kościół w Jaszczurówce.
 {mosimage}{mosimage}
Wadowice
{mosimage}
Czarny szlak na Gubałówkę.
Opublikowany 2012-06-16 13:43:01 Id autora=64 Id wpisu = 694


Wycieczka przyrodnicza

{mosimage}
W dniu 12.09.2012 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli:
Łucji Szmidli, Iwony Pietruchy i Ewy Kity w piękny słoneczny dzień odchodzącego lata, udali się na wycieczkę do przysiółka Młynek. Tam uczniowie rozpoznawali rośliny i zwierzęta w poszczególnych piętrach lasu. Podziwiali wspaniałe dęby, które są pomnikami przyrody. Zbierali grzyby ( szczególnie borowiki) i uczyli się rozpoznawać je w lesie. Na leśnej polanie, wspaniale smakowało drugie śniadanie. Wink
{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Opublikowany 2012-09-17 17:49:30 Id autora=64 Id wpisu = 704


Wycieczka do kina

{mosimage}
Wyjazd do kina - Cinema City Galeria Jurajska
19 listopada 2012 roku uczniowie klas III-VI wzięli udział w wycieczce do kina na film "Asterix i Obelix w służbie Jej Królewskiej Mości" który szalenie rozbawił wszystkich uczniów i pozostawił miłe wspomnienia.

Opublikowany 2012-11-21 19:00:22 Id autora=91 Id wpisu = 727


Wyjazd do teatru

{mosimage}31.01.2013r. uczniowie klas III-VI wyjechali na spektakl teatralny do Myszkowa.
Obejrzeliśmy tam spektakl pt. " W krainie Narnii ".Kultowa powieść autorstwa Clivea Staplesa Lewisa wydobywa na światło dzienne wagę spraw najprostszych - siłę rodzinnych więzi, wierność i poczucia odpowiedzialności. Historia ta, znana z wielu lubianych ekranizacji , tym razem opowiedziana zostaje w nowy, zaskakujący sposób.W spektaklu trwającym 75 min wzięło udział 4 aktorów. Widowisko bardzo podobało się dzieciom, zagrali świetni aktorzy, a scenografia była wspaniała.
{mosimage}


Opublikowany 2013-02-13 18:29:53 Id autora=94 Id wpisu = 758


Impreza profilaktyczno-integracyjna dla klas szóstych

{mosimage}
4 czerwca 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne dla klas szóstych z naszej gminy. Tym razem miało one miejsce w Kalinie.
Szóstoklasiści wzięli udział w różnych konkurencjach oraz zajęciach. Odpowiadali na pytania przyrodnicze, popisywali się sprawnością w rzucie do celu. Brali udział w malowaniu gipsowych kwiatów, liści, żołędzi itp. Uczniowie wybrali się również na krótki spacer po okolicznej ścieżce edukacyjnej, aby zobaczyć m.in. "Diabelski kamień" i wysłuchać interesujących faktów  o okolicy oraz legend dotyczących regionu. Nie zabrakło również pysznej, pieczonej kiełbasy i nagród. Impreza była wspaniałą okazją na spotkanie się młodych ludzi, którzy już wkrótce będą razem uczyć się w gimnazjum w Woźnikach lub Psarach.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Opublikowany 2013-06-09 20:07:03 Id autora=74 Id wpisu = 864


Wycieczka do Wrocławia

{mosimage}
14 czerwca 2013 roku uczniowie klas III - VI zwiedzali Wrocław
W drodze do ogrodu japońskiego, który mieści się w Parku Szczytnickim, zatrzymaliśmy sie chwilę pod Halą Stulecia i wysłuchaliśmy informacji o jej budowie oraz ciekawostek o iglicy, która przed nią stoi. Soczysta zieleń ogrodu i rzadkie gatunki roślin, przywiezione z Japonii wprawiły nas w radosny i spokojny nastrój. Następnie udaliśmy się do Starego Miasta. Zwiedziliśmy Rynek:  zobaczyliśmy pręgierz, piękne kamieniczki, Ratusz, fontannę oraz niedźwiedzia, z którego można napić się wody. Zajrzeliśmy oczywiście do sklepu z pamiątkami. Udaliśmy się na Ostrów Tumski, gdzie zwiedziliśmy Archikatedrę wrocławską. Po obiedzie mieliśmy okazję podziwiać Panoramę Racławicką. Podczas wędrówek po uliczkach Wrocławia co pewien czas spotykaliśmy wesołe krasnale, które zapraszały nas ponownie do stolicy Dolnego Śląska.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Opublikowany 2013-06-17 16:17:30 Id autora=74 Id wpisu = 866


Wyjazd do Częstochowy

{mosimage}
Wyjazd do Częstochowy


{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
17 stycznia 2014 r. został zorganizowany wyjazd wszystkich uczniów naszej szkoły do kina Cinema City  w Częstochowie. Uczniowie klas III - VI zobaczyli film animowany pt. " Skubani ". Drugim punktem programu była wycieczka na Jasną Górę. Dzieci z wielką przyjemnością zobaczyły Szopkę Jasnogórską oraz przepiękną wystawę choinek.Opublikowany 2014-01-22 12:13:15 Id autora=94 Id wpisu = 958


Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy  2014
{mosimage}


W dniach 17 - 19 marca  uczniowie klas III - VI odwiedzili naszą piękną stolicę. Mieli okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc takich jak: Wilanów Muzeum, Łazienki Królewskie, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Techniki, Krakowskie Przedmieście, Taras Widokowy na 30 piętrze PKiN, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski, Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Opublikowany 2014-04-05 14:36:33 Id autora=94 Id wpisu = 1009


Wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej

{mosimage}

W dniach od 27 - 29 maja uczniowie z kl. II-VI byli na wycieczce w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pierwszego dnia po drodze zwiedziliśmy Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, a następnie po dotarciu do Zakopanego wybraliśmy się na zdobycie Gubałówki. Na szczyt wjechaliśmy wagonikiem kolei linowo-terenowej skąd przeszliśmy Szlakiem Papieskim na Butorowski Wierch. Na zakończenie dnia czekała na nas przejażdżka góralskimi fasiągami, czyli powozami konnymi.

{mosimage} 

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

Drugiego dnia odwiedziliśmy drewniany, zakopiański Kościół w Jaszczurówce, skocznię narciarską - Wielką Krokiew im. S. Marusarza w Zakopanem, a następnie zwiedzaliśmy Tatrzański Park Narodowy podążając czerwonym szlakiem do Doliny Strążyskiej. Dzień zakończyliśmy przyjemną zabawą w Aqua Parku w Zakopanem.

 {mosimage} {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

W ostatni dzień zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Krupówki, gdzie każdy mógł kupić sobie pamiątki, a wracając odwiedziliśmy kościół parafialny w Wadowicach, zobaczyliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego, a także zajadaliśmy się przepysznymi kremówkami papieskimi.

{mosimage} 

{mosimage} {mosimage}

Opublikowany 2014-06-10 23:20:33 Id autora=98 Id wpisu = 1037


Impreza integracyjno-profilaktyczna dla kl. VI

{mosimage}

13 czerwca br. po raz kolejny odbyła się impreza integracyjno-profilaktyczna dla kl. VI szkół podstawowych w Gminie Woźniki.

Tegoroczne spotkanie szóstoklasistów odbyło się na kręgielni Ocean Club w Tarnowskich Górach. Uczniowie mieli okazję poznać, a także doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle, bilard, szachy czy gry planszowe. Większość szóstoklasistów jechało z wielkim podekscytowaniem z racji tego, że wielu z nich nie miało jeszcze okazji sprawdzić się w tej nowej dla nich dziedzinie sportu. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny bardzo dobrze radzili sobie z rzutami dość ciężkiej kuli, niejednokrotnie strącając już za pierwszym razem wszystkie kręgle. Niektóre uzyskane wyniki były na prawdę imponujące. Z pewnością niejeden uczeń odkrył w sobie nowy talent, a może nawet i zamiłowanie do kręgli. Wszyscy uczestnicy wyjazdu świetnie się bawili, śmiejąc się jednocześnie w zgranej grupie. Wielu z nich poznało nowych kolegów i koleżanki, z którymi na pewno spotkają się w Gimnazjum w Psarach i Woźnikach.

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

Opublikowany 2014-06-20 00:00:00 Id autora=98 Id wpisu = 1042


Wycieczka do Częstochowy

{mosimage}
19.listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Głównym celem wyjazdu był udział w przedstawieniu " Tajemniczy ogród" w Teatrze Adama Mickiewicza.  Uczniowie zwiedzali również Bastion św. Rocha, Zbrojownię oraz Skarbiec na Jasnej Górze.

Opublikowany 2014-11-19 21:01:04 Id autora=66 Id wpisu = 1089


Wycieczka do Krakowa

{mosimage}

13 kwietnia 2015 roku uczniowie klas III-VI wybrali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa.

W poniedziałek uczniów wraz z wychowawcami i panią dyrektor powitał Smok Wawelski. Przez dwa dni zwiedzaliśmy między innymi: Kościół na Skałce, Wzgórze Wawelskie, na którym znajduje się Zamek Królewski, Wieżę Zygmuntowską z najsłynniejszym w Polsce dzwonem Zygmunta i rozciągającą się panoramą Krakowa, szlak turystyczny w Podziemiach Rynku, Pałac Biskupi, "okno papieskie", Bazylikę św. Franciszka z Asyżu, Galerię Malarstwa w Sukiennicach, w której odbyła się lekcja muzealna, Kościół Mariacki z obrazem Wita Stwosza oraz Trakt Królewski ciągnący się ulica Floriańską przez Bramę Floriańską aż po Barbakan.

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

 

Opublikowany 2015-04-24 00:00:00 Id autora=98 Id wpisu = 1140


© 2019 SP Lubsza - Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy - Poland