Reaktywacja starej strony szkoły

Miło mi poinformować, że nastąpiła reaktywacja strony, która była nieaktywna od początku 2017 roku ze względów technicznych (nieaktualne oprogramowanie)

Nasza stara strona oparta na Joomla założona w 2006  działała do końca 2017 roku ze względów technicznych (ponieważ była oparta na starych wersjach języka programowania php oraz baz danych SQL). Firma OVH w której mamy hosting strony, wyłączyła już stare wersje i dostępne są nowe lepsze, szybsze i bezpieczniejsze ( aktualnie  PHP 7.3.12, mysqlnd 5.0.12). Hosting to udostępnienie miejsca na pracującym bez przerwy, podłączonym do Internetu komputerze (zwanym serwerem).

Obecnie został tu zainstalowany WordPress i trwają nad migracją treści starej naszej strony splubsza.eu z Joomla do WordPressa.
Wykonane dotychczas prace: usunięcie zbędnych folderów Joomli, zostawienie tych z zdjęciami i innymi potrzebnymi, eksport starej bazy danych, założenie nowej bazy,  instalacja WordPressa, import odpowiednich tabel po przeróbkach z starej bazy Joomla do nowej w WordPress.
Trwa rekonstrukcja treści artykułów przy  użyciu napisanych w tym celu skryptów php, z wyeksportowanych tabel bazy danych starej strony (co jest pracą iście benedyktyńską). Zdjęcia z tych artykułów są też dostępne w menu Galeria i losowych albumach w prawym panelu.
Aktualnie  przeniesiona została większość artykułów, zdjęć i fotoalbumów.
Są używane najnowsze wersje języków programowania w oparciu o które działa strona: aktualnie jest to aktualnie  PHP 7.3.12, mysqlnd 5.0.12.
Obecna strona w odróżnieniu do poprzedniej dobrze działa na urządzeniach mobilnych.
Obecnie następuje optymalizacja strony internetowych pod kątem SEO oraz
optymalizacja bazy danych.
Używana jest też Google Search Console – bezpłatna usługa Google, która pomaga monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz dbać o nią i eliminować związane z nią problemy. Bezpieczeństwo zapewniają też odpowiednie wtyczki do WordPressa jak Wordfence , WP-Optimize.

Prace trwają…

Edward Morcinek

Zrzut ekranu strony startowej 01.07 2015